Yükleniyor...
DGS Sınav Tarihleri Nedir?

DGS Sınav Tarihleri Nedir?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı), ön lisans mezunlarının girebileceği ve 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapabilmeyi sağlayan, ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınavdır. DGS’ye girebilmek için bir meslek yüksek okulu veya açık öğretim ön lisans programından mezun olmak gerekir. Eğer son sınıftaysanız ve staj çalışmanızı tamamlamışsanız da DGS’ye girebilirsiniz. Eğer yurt dışındaysanız (KKTC dahil) ve DGS’ye girmek istiyorsanız yine bir meslek yüksek okulu veya dengi bir okuldan mezun olmanız gerekmektedir.


ÖSYM tarafından açıklanan 2018 Yılı Akademik Takvimi kapsamında 2018-DGS, 21 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak. Adayların başvuru ise 16 Mayıs 2018 ile 24 Mayıs 2018 tarihleri arasında alındı. Geç başvuru günü ise 5 Haziran 2018 olarak belirlenmiştir. 2018-DGS sonuçları 16 Ağustos 2018 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacaktır. 

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!