e-YDS (Elektronik Yabancı Dil Sınavı) Nedir?

E-YDS, YDS (Elektronik Yabancı Dil Sınavı)'nin bilgisayar ortamında gerçekleştirilen bir versiyonudur. YDS, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)'nun aldığı kararla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)  tarafından ilk olarak 7 Nisan 2013 tarihinde uygulanmaya başlanan, nisan ve eylül ayları olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilen merkezi bir sınavdır. E-YDS ise bu sınavın bilgisayar üzerinden yapılan bir versiyonudur.

Elektronik ortamlarda yapılan sınavlarda adaylar, sınava bilgisayar ortamında girer. Sorular bilgisayar ekranında görüntülenir ve adaylar kendilerine uygun olan cevabı işaretler.

BİZ SİZİ ARAYALIM
Müşteri Hizmetleri
0 (850) 532 74 74
Whatsapp Destek
0 (532) 365 01 08
© 2018 Rh Pozitif Yayıncılık Danışmanlık Ve Eğitim Öğretim Hizmetleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır. Burada yayınlanan Remzi Hoca markası ve ilişkili tüm hizmet ve ürünler (dijital uygulamalar, ders kaynakları, online dershanenin işleyiş sistemi, ders anlatımları) tamamen yukarıda tanımlanan şirkete aittir. Ancak sunulan bazı isim, yazı, resim, video ve ses gibi unsurlardan bir rahatsızlık duyuyorsanız lütfen [email protected] .com e-posta adresine bildiriniz.