Sıkça Sorulan Sorular

Katılımcılarımızdan veya ziyaretçilerimizden sıklıkla gelen soruları sizin için derledik.

YDS

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı
Evet, akademik çeviri gruplarımız mevcuttur.
Online derslerimiz konu anlatımı, soru çözüm stratejileri ve çeviri - kelime dersleri gibi sizi sınavda başarılı kılacak tüm konuları içeren tam bir kurs programıdır. Sınavda soru olarak karşılaşabileceğiniz tüm konular anlatılmakta, tüm soru tipleri için çözüm stratejileri verilmektedir. Bunların yanı sıra, sınavın büyük bölümünü teşkil eden anlama ve kelime bölümünü geliştirmek için çeviri dersleri verilmektedir.
Evet, eğitimlerimiz Online olarak verilmektedir. Ders gruplarımızı buradan " https://www.remzihoca.net/urunler/online-ders “ inceleyebilirsiniz.
Online dersler için hazırlanan basılı kaynaklar her dönem güncellenerek adresinize gönderilmektedir. Ayrıca eğitimlerimiz basılı kaynakların yanı sıra dijital kaynaklarla da desteklenmektedir. Eğitimlerimize katılan adayların dışarıdan ek kaynak almasına gerek kalmaz.
2018 Sonbahar 09 Eylül 2018 Pazar günü yapılacaktır.
2018 Sonbahar YDS sınav tarihi 09.09.2018'dir. Başvurular ise 18.07.2018 ve 26.07.2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
2018 İlkbahar YDS 01 Nisan 2018 tarihinde yapılacaktır.
2018 İlkbahar YDS sınav tarihi 01.04.2018'dir. Başvurular ise 07.02.2018 ve 15.02.2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
ÜDS ve KPDS nin yerine getirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ( YDS) de yabancı dil seviye puanları şu şekildedir. a) 90-100 arasında puan alanlar (A) seviyesinde, b) 80-89 arasında puan alanlar (B) seviyesinde, c) 70-79 arasında puan alanlar (C) seviyesinde, ç) 60-69 arasında puan alanlar (D) seviyesinde, d) 50-59 arasında puan alanlar (E) seviyesinde
Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinde yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinde belirlenmiş olan düzeylerde başarılı olmaları şarttır.
YDS yılda iki kez yapılacak.
YDS' nin belirli bir geçerlilik süresi olmayacak.
Yabancı dil tazminatı için süre yine KPDS'de olduğu gibi 5 yıl olacak.
YDS sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dan yapılacaktır.
YDS; Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dan yılda iki defa yapılacaktır , diğer dillerde ilkbahar sınavlarında bir kez yapılacaktır.
Hayır, şuana kadar sadece YDS' nin ÜDS ve KPDS benzeri bir sınav olacağı söylendi.
YDS' de sosyal bilimler şeklinde bir ayrım yoktur.Bu nedenle alan ayrımı yapmadan kelime ve ders çalışmanız gerekmektedir. Bu anlamda YDS , kaldırılan KPDS' ye benzemektedir.Çalışmalarınız da alan ayrımı yapmanız sınavda diğer alanlardan çıkan metinleri almamanıza sebep olacaktır.
YDS' de Fen bilimleri şeklinde bir ayrım yoktur.Bu nedenle alan ayrımı yapmadan kelime ve ders çalışmanız gerekmektedir. Bu anlamda YDS , kaldırılan KPDS' ye benzemektedir.Çalışmalarınız da alan ayrımı yapmanız sınavda diğer alanlardan çıkan metinleri almamanıza sebep olacaktır.
YDS de sağlık bilimleri şeklinde bir ayrım yoktur.Bu nedenle alan ayrımı yapmadan kelime ve ders çalışmanız gerekmektedir. Bu anlamda YDS , kaldırılan KPDS ye benzemektedir.Çalışmalarınız da alan ayrımı yapmanız sınavda diğer alanlardan çıkan metinleri almamanıza sebep olacaktır.Bu duruma özellikle TUS için sınava girenlerin dikkat etmesi gerekir.
Sözleşmeli olarak çalışan personel dahil olmak üzere, aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu ve 2914 sayılı Yüksek öğretim Personel Kanunu hükümlerine göre almakta olan personelden yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavına girecekleri kapsar.
BİZ SİZİ ARAYALIM
Müşteri Hizmetleri
0 (850) 532 74 74
Whatsapp Destek
0 (532) 365 01 08
© 2018 Rh Pozitif Yayıncılık Danışmanlık Ve Eğitim Öğretim Hizmetleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır. Burada yayınlanan Remzi Hoca markası ve ilişkili tüm hizmet ve ürünler (dijital uygulamalar, ders kaynakları, online dershanenin işleyiş sistemi, ders anlatımları) tamamen yukarıda tanımlanan şirkete aittir. Ancak sunulan bazı isim, yazı, resim, video ve ses gibi unsurlardan bir rahatsızlık duyuyorsanız lütfen iletisim@remzihoca .com e-posta adresine bildiriniz.