Yükleniyor...
YDS Kelime Listesi

YDS Kelime Listesi

YDS Kelime Listesi, www.remzihoca.com tarafından YDS’ye hazırlanan adayların sınavda karşılaşma ihtimallerinin yüksek olduğu YDS kelimelerini tek bir kaynaktan en ince detayına kadar örnek cümleler eşliğinde inceleyebilmeleri adına oluşturulmuş bir ücretsiz kelime kaynağıdır.

YDS Kelime Listesi’nde yer alan verb, noun, adjective, adverb ve phrasal verb’lerin Türkçe karşılıkları rastgele değil akademik sınavlarda karşılaşılan anlamları üzerinden hazırlanmıştır. Ayrıca, Türkçe anlamlarının yanında eş anlamlı karşılıkları da bulunmakta, collocation ve preposition kullanımlarıyla birlikte örnek cümle ve bu cümlelere ait çevirileri de yer almaktadır.

Ücretsiz YDS Kelime Listesi’nden İngilizce sınavlara yönelik kelime çalışmalarınızda dilediğinizce faydalanabilirsiniz. Bunu için kelime listesinin çıktısını alarak çalışabilir ya da Rh+ Platform’da yer alan Digibook uygulamamızdan erişebilirsiniz. Uygulamadan giriş yapabilmek için öncesinde platformumuzda ücretsiz bir üyelik oluşturmanız gerekecektir.

YDS’ye yönelik hazırlık sürecinizde YDS Kelime Listesi kaynağımızla birlikte diğer ücretsiz denemelerimizi, soru tipi kaynaklarımızı ve okuma parçalarımızı da olabildiğince kullanmanızı öneririz. Çünkü sınava yönelik yapacağınız kelime çalışmalarında sadece Türkçe anlamları bilmek yetmeyecektir. Kelimelere dair diğer tüm ayrıntılarda da tecrübe sahibi olmak hem okuduğunuzu daha hızlı anlamanızı sağlayacak hem de hata payınızı azaltacaktır. Bu da dolayısıyla daha iyi bir sınav sonucu çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!