Yükleniyor...

YDS & YÖKDİL Rehberlik Aracı

YDS-YÖKDİL rehberlik aracımız ile gerçek sınavlardan önce seviyenizi belirleyip sınava eksiksiz hazırlanarak başarı şansınızı artırabilirsiniz.

YDS
Rehberlik Aracı

YDS ile ilgili sorduğumuz sorularda gösterdiğiniz performansa göre size nerelerde sorun yaşadığınızı ve çalışmalarınıza hangi doğrultuda devam etmeniz gerektiği konusunda önemli geri bildirimler sunuyoruz.

 • Gramer Konularında Nasıl Olduğunu Öğren.

 • Gramer Seviyene Uygun Çalışma Önerilerini Al.

 • Kelime Bilgini Test Et.

 • Ne Kadar Kelime Bilmen Gerektiği Öğren!

 • Okuma-Anlama Bilgini Değerlendir.

 • Okuma-Anlama Bilgini Geliştirecek Öneriler Al.

DETAY'A GİT

YÖKDİL
Rehberlik Aracı

YÖKDİL ile ilgili sorduğumuz sorularda gösterdiğiniz performansa göre size nerelerde sorun yaşadığınızı ve çalışmalarınıza hangi doğrultuda devam etmeniz gerektiği konusunda önemli geri bildirimler sunuyoruz.

 • Gramer Konularında Nasıl Olduğunu Öğren.

 • Gramer Seviyene Uygun Çalışma Önerilerini Al.

 • Kelime Bilgini Test Et.

 • Ne Kadar Kelime Bilmen Gerektiği Öğren!

 • Okuma-Anlama Bilgini Değerlendir.

 • Okuma-Anlama Bilgini Geliştirecek Öneriler Al.

DETAY'A GİT
YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından İlkbahar ve Sonbahar dönemi olmak üzere yılda üç defa gerçekleştirilen bir sınavdır.

YÖKDİL Nedir?

YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı), 2019 yılı Sonbahar sınavı itibariyle artık Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliğinden ayrılarak yine YÖK koordinasyonunda ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Fen, Sosyal, Sağlık alanlarına ayrılmış bir dil sınavdır.

YDS Sınavına Kimler Girebilir?

YDS’ye (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı);

- Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler,
- Lisans mezunu olup yüksek lisans yapmak isteyen adaylar,
- Yüksek lisans veya doktora öğrenimi görmek isteyen kişiler,
- Doçent, doktora ve sanatta yeterlilik adayları, herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurtdışı görev gibi nedenlerle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler,
- Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) veya Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar,
- Kamu personeli olmak amacıyla KPSS’ye girecek adaylardan çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek isteyenler,
- Herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor ve çalışmayı amaçlamayan, yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek isteyen üniversite ya da yüksek okul mezunları YDS’ye girebilir.

YÖKDİL Sınavına Kimler Girebilir?

YÖKDİL’e yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ve üniversitelerdeki akademik yükseltmelerde adaylardan akademik yeterlilik dil puanı istenen kişiler başvurabilmektedir.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!