Yükleniyor...
IELTS

IELTS

IELTS (International English Language Testing System), başvuran adayların İngilizce yeterliliklerinin dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde ölçümlendiği bir dil sınavıdır.

IELTS’in Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki sınav çeşidi bulunmaktadır. Sınav başvurusunda bulunan adaylar hedeflerine göre bu iki sınavdan birini tercih etmektedirler. Aynı zamanda, IELTS puanının kullanılacağı kurum vb. adaylarda hangi puan türünden yeterlilik beklediklerini de belirtebilmektedir.

140 ülkede 10000’den fazla kurum tarafından tanınan ve 2 yıl geçerliliği olan IELTS, adayların İngilizce konuşma, okuma, dinleme ve yazma becerilerinin uluslararası ölçütler kapsamında değerlendirildiği bir sınavdır.

Hem eğitim hem de başka ülkelerde yaşama amacıyla dil yeterliliği alanında hükümetler tarafından en çok tercih edilen dil sınavı IELTS’in dünya çapında geçerli oldu yerler değişiklik göstermektedir.

IELTS hazırlı kapsamında adayların her şeyden önce bilmeleri gereken en önemli şey sınav içeriği ve sınavın nasıl uygulandığıdır. Çünkü, hangi sınav olursa olsun içeriği hakkında önceden bilgi sahibi olunmadan girilir ise adayın seviyesi yüksek olsa dahi sınav sonucu başarısız olabilir.

Diğer yandan IELTS, adayların İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini test eden bir sınav olduğu için sınav öncesinde mutlaka bu becerilerinizi geliştirecek pratiklerde bulunmalısınız. Bu doğrultuda, bolca İngilizce akademik makaleler okuyarak, haberler izleyerek, yabancı filmler izleyip, yabancı müzik dinleyerek genel İngilizcenizi geliştirmenize katkı sağlayabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan insanlarla dil gelişimi amacıyla sohbet edebileceğiniz ya da yazışabileceğiniz programlar ve mobil uygulamalar da mevcut. Bu vb. çalışmalar IELTS kapsamında okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinizin gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır.

IELTS, İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma olmak üzere dört dil becerisinin değerlendirildiği bir sınavdır. Toplam sınav süresi 3 saat olmakla birlikte sınavın dinleme, okuma ve yazma testleri aynı gün içerisinde gerçekleşmektedir. Konuşma testi diğer üç sınavla aynı gün olabileceği gibi ana sınavdan yedi gün önce ya da sonra da olabilir.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!