Yükleniyor...

IELTS (International English Language Testing System) Nedir?

IELTS (International English Language Testing System), başvuran adayların İngilizce yeterliliklerinin dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde ölçümlendiği bir dil sınavıdır.


IELTS’in Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki sınav çeşidi bulunmaktadır. Sınav başvurusunda bulunan adaylar hedeflerine göre bu iki sınavdan birini tercih etmektedirler. Aynı zamanda, IELTS puanının kullanılacağı kurum vb. adaylarda hangi puan türünden yeterlilik beklediklerini de belirtebilmektedir.


Ayrıca, Akademik ya da Genel eğitim farkı gözetmeksizin her iki sınav da 4 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler, konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerinden oluşmaktadır.


Diğer yandan, geçerlilik süresi 2 yıl olan IELTS, 140 ülkede 10000’den fazla profesyonel kurum, üniversite, göçmenlik büroları ve hükümet kurumları tarafından tanınmaktadır.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!