Yükleniyor...
YKS-3’te Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

YKS-3’te Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Yabancı dil bölümünde okuyan adayların lisans eğitiminde yabancı dil bölümlerini tercih edebilmeleri için girdikleri YKS 3’te, seçmiş oldukları yabancı dil alanı kapsamında kelime ve gramer bilgisi ile okuduğunu anlama becerileri ölçülmektedir.

YKS 3’te toplamda 80 soru yer almaktadır. Sorular ise genel bağlamda cümle tamamlama, paragraf tamamlama, kelime, gramer, çeviri, durum, diyalog soru tiplerinden oluşmaktadır.

YKS 3’te iyi bir puan elde edebilmek için doğal olarak olabildiğince soruyu doğru cevaplamak önemli. Soruları doğru cevaplayabilmek için de öncelikle sınav kapsamında gramer eksiklerimizi tamamlamak ve olabildiğince çok kelime bilmemiz gerekiyor.

Adayların, kelime ve okuduğunu anlama bilgilerini geliştirmeleri için temelde uygulayabileceği en basit yöntem okuma çalışmaları yapmaktır. Bol bol okuma çalışmasının yanında her gün yeni kelimeleri öğrenip bunları kelime defterinize not etmek ve olabildiğince yabancı dil ağırlıklı yayınlardan (gazete, dergi, kitap, dizi, film, haber vb.) faydalanmak gerekmektedir. Bu sayede, YKS 3’te hedeflenen başarıya ulaşmak daha olası hale gelecektir. Ayrıca okuma bilgisini, kelime bilgisini ve anlama kapasitesini geliştirmek için Temel Akademik Çeviri derslerimize göz atabilirsiniz.

Diğer taraftan, adaylar gramer bilgilerini geliştirirken soru tipi analizleri ve örnek soru çözümlerinin incelenmesi ile hem gramer bilgilerini hem de kelime ve okuma çalışmalarını pekiştirmiş olacaklardır. YDT adaylarının konu anlatımı eksiklikleri ve soru çözümü eksiklerini gidermek için YDS Hazırlık grubumuza katılabilirler. Son olarak bolca soru çözümü yapılması adayın YKS 3’te zamanı etkili kullanabilmesine ve soru kalıplarına alışarak yanlış cevaplama olasılığını azaltmasına yardımcı olacaktır.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!