Yükleniyor...
ALES Nerelerde Geçerlidir?

ALES Nerelerde Geçerlidir?

ÖSYM tarafından düzenlenen ve adayların çeşitli kurum ve kuruluşlara başvurularında bir değerlendirme ölçütü olarak yer alan ALES puanın geçerli olduğu yerler çeşitlilik göstermektedir.

Bu doğrultuda ALES puanının geçerli olduğu yerler aşağıdaki gibidir:

Öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çeviri ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına yapılacak başvurularda Ülke sınırları dahilindeki lisansüstü eğitim başvurularında Yurt dışı lisansüstü eğitimi için gönderilmesi planlanan adayların seçiminde Mühendislik tamamlama programları Çeşitli kamu ve özel kuruluşlar tarafından sağlanan burslara yapılacak başvurularda Bazı kamu ve özel kurumlara yapılacak kadro başvurularında

Ayrıca, ÖSYM tarafından yapılan son açıklama doğrultusunda ALES sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl olarak belirlendi. Geçmiş senelerde alınan ALES puanlarının geçerlilik süresi de 5 yıla çıkarıldı.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!