Yükleniyor...

TOEIC'de Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

ETS tarafından adayların İş İngilizcesi yeterliliğinin test edildiği TOEIC’de başarılı olmak diğer birçok sınavda olduğu gibi belirli bir düzen ve disiplin ile gerçekleştirilebilecek bir hedeftir.

Öncelikle, TOEIC’de başarılı olmak için adayın izlemesi gereken iki yol vardır. İlki, gireceği sınavın içeriğine aşinalık kazanmak, ikincisi ise düzenli bir sınav hazırlık süreci geçirmektir.

İlk aşama için deneme sınavlarından yararlanılabilir. Ayrıca, gerek fiziksel gerek online kaynaklardan da bu süreçte yararlanmak faydalı olacaktır. Bu sayede kişi sınava girdiğinde, sınav içeriğine ve sorulara aşina olacaktır. Böylelikle, heyecana ve hataya olabildiğince az ihtimal vererek alabileceği en yüksek skora odaklanmış olacaktır.

İkinci aşamada ise TOEIC, dinleme ve okuma temelinde olan bir sınav olduğu için aday bu yönde becerilerini geliştirmesi gerekir. TOEIC hazırlık sürecinde adayın sınava yönelik çalışmalarını desteklemesi için çeşitli pratiklerde bulunması gerekir. Bu da sınava yönelik İngilizce pratikleri günlük yaşamın için de kullanmakla olacaktır.

Bu doğrultuda, günlük hayat içerisinde İngilizce içerikli yayınlar (kitap, dergi, gazete, web sitesi) tüketmeli, yine dinleme becerilerini geliştirmek için de İngilizce içerikli yayınlar (radyo, müzik, haber vb.) dinlemelidir. Bu pratikler örnek olmakla birlikte genel sınav hazırlıklarının yanında bu pratiklere benzer çalışmalar adayın sınava yönelik hazırlık sürecini daha verimli geçirmesine olanak sağlayacak ve başarı ihtimalini arttıracaktır.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!