Yükleniyor...

FCE'de Hangi Soru Tipleri Çıkmaktadır?

FCE, okuma, yazma, konuşma, dinleme ve İngilizce kullanımı olmak üzere 5 bölümden oluşan ve adayların bu becerileri günlük yaşantılarında ve iş ortamında kullanma seviyelerinin ölçüldüğü bir İngilizce dil sınavıdır.

Bu doğrultuda, FCE sınav içeriği aşağıdaki gibidir; Okuma bölümünde adaylara makale, dergi vb. yazılı kaynaklardan alınan materyaller ile oluşturulmuş çoktan seçmeli, boşluk doldurma vb. okuma ve anlama becerilerinin test edileceği sorular sorulmaktadır.

Yazma bölümünde adaydan iş ortamında ya da eğitim kurumunda vb. karşılaşması muhtemel olabilecek mektup, e-mail, makale, rapor gibi İngilizce içeriklere sahip metinler yazması istenebilmektedir. İngilizce kullanımı bölümünde ise eşleştirme, boşluk doldurma, çoktan seçmeli vb. sorular ile adayın İngilizce dil bilgisi ve kelime bilgisi düzeyi ölçülmektedir.

Dinleme bölümünde güncel kişiler arası diyaloglar, haber programları, sunumlar vb. dinletilerek adaydan çeşitli soruları cevaplandırması suretiyle İngilizce dinleme düzeyi belirlenmektedir. Konuşma bölümünde ise test sorumluları ile adaylar arasında yapılacak sohbetlerden çeşitli sorulara yönelik cevapların istenmesi ile adayın İngilizce konuşabilme ve kendini ifade edebilme seviyesi test edilmektedir.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!