Yükleniyor...

YKS-3’te Online Dersler İle Başarılı Olunabilir mi?

Ülkemizde her yıl ÖSYM tarafından düzenlenen ve yükseköğretim kurumlarına yerleşmek için girilmesi şart olan YKS, 3 oturum halinde yapılmaktadır. 1. oturum TYT yani Temel Yeterlilik Testi olarak adlandırılmaktadır. Bu oturumda istenilen baraj puanını geçen öğren 2. ve 3. oturumlara girmeye hak kazanırlar. 2. Oturum AYT yani Alan Yeterlilik Testi olarak adlandırılmaktadır. Alan yeterlilik testi kendi içerisinde sözel, sayısal ve eşit ağırlık olarak 3 türde yapılmaktadır. Adaylar kendi alanlarına uygun testlerden çözüm yaparak sınavı tamamlayabilirler. 3. oturum ise YDT yani Yabancı Dil Testi olarak adlandırılıyor. YDT (YKSDİL) ülkemizde bulunan üniversitelerin yabancı dil bölümlerine yerleşmek isteyen adayların girdikleri ve toplam 80 sorudan oluşan yabancı dil sınavıdır.

 

YKS-3 yani YDT hakkında daha detaylı bilgi almak için “YKS-3 (YDT) Nedir?” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

“YKS-3’de Online Dersler ile Başarılı Olunabilir mi?” sorusuna gelecek olursak;

 

Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi koşulları içerisinde online derslere artan ilgi oldukça fazla. Fakat yüz yüze alınan eğitimlerde olduğu gibi online eğitimde de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özellikle alacak olduğunuz eğitim hizmetinin içerik, sunulan ekipmanlar, eğitmen tecrübesi gibi faktörleri iyi karşılıyor olması şart. İleriki yaşamınıza yöne verecek olan sınavlara hazırlanırken tecrübe sahibi ve kaliteli eğitim sunan online eğitim kurumlarıyla çalışma yaparak başarılı olabilirsiniz. 

 

        Online eğitim alırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

*En önemli nokta eğitmen anlatımının size uygun olup olmadığıdır. Online eğitim, görme duyusundan ziyade duyma ve dinleme duyusuna daha çok hitap eder. Bu nedenle eğitmenin hitap becerisi ve birikimi önemlidir. Sınava yönelik bütün eksik olunan noktaları tamamlayacak tecrübeye sahip ve hitabeti güçlü olan eğitmenlerle çalışma sağlamak en önemli noktadır. Eğitimlere dahil olmadan önce mutlaka araştırma yaptığınız kurumun örnek derslerine katılarak eğitmenin size hitap edip etmediğini test etmelisiniz.

 

*Ülkemizde online eğitime, alışılmış olan yüz yüze eğitime göre biraz daha ön yargılı yaklaşılıyor. Tercih edilecek online eğitim kurumunun yüz yüze eğitim kurumlarına göre sağlayacağı avantajlar öncesinde araştırılmalıdır. Alınan eğitimden sonra izlenilecek süreci şeffaf olarak satın alma sürecinden önce size aktarmalı ve nasıl bir süreçle ilerleyeceğinizi belirtmelidir. Alınan eğitimde başarı tabi ki tek taraflı değildir. Bu nedenle eğitimlere düzenli katılım sağlayacağınızın garantisini vererek alacak olduğunuz eğitim hizmetinin yeterliliğine dair garanti almalısınız.

 

*Online eğitim alacağınızı kurumun size sunduğu eğitim içerikleri de oldukça önemlidir. İçeriklerin güncelliği, sınav ile uyumlu olup olmadığı, eğitim sürecinde verilen kaynakların yeterli sayıda olması gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır.

 

*Bütün bunların dışında kurum araştırması yaparken kullanıcı yorumlarını dikkate almakta önemlidir.

 

Bahsedilen öneriler doğrultusunda dil sınavlarına hazırlık sürecinde birçok aday tarafından tercih edilen ve eğitim anlamında uzun yıllar verdiği hizmetlerle bir marka olarak kendini kanıtlamış olan Remzi Hoca, gelişmiş online eğitim platformuyla YDT’ye hazırlık süreci için tercih edebileceğiniz bir kurumdur. YDT için remzihoca.com adresi üzerinden Online YDT Eğitimleri incelenebilir. Ayrıca site üzerinden ücretsiz kayıt oluşturup online eğitim platformunu ve örnek dersleri de inceleyebilirsiniz.

 

YDT’ye hazırlık sürecinde başarılar dileriz.

 

Bkz: YKS-3’te Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

 

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!