Yükleniyor...
YKS-3 (YDT) Nedir?

YKS-3 (YDT) Nedir?

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2018-2019 öğretim yılı için yabancı dilde yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilebilmeleri amacıyla düzenlenen dil sınavıdır. Sınav, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 45. maddesi kapsamında Yükseköğretim Kurulunca belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda uygulanmaktadır.

Adaylar YKS-3 (YDT)  kapsamında Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça yabancı dil yeterlilik sınavlarına katılabilirler. YKS-3 (YDT)’de her dil için ayrı bir soru kitapçığı bulunmaktadır. Bu yüzden, sınavda adaya başvuruda bildirdiği yabancı dile ait soru kitapçığı verilecektir. Ayrıca, YKS-3 (YDT)’de 80 soru sorulmaktadır. Adaylara verilen toplam sınav süresi ise 120 dakikadır. YKS-3 (YDT) hakkında detaylı bilgiyi ÖSYM’nin sitesinden alabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!