Yükleniyor...
TOEFL

TOEFL

TOEFL, üst düzey ölçme ve değerlendirme yöntemleri aracılığıyla anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin test edildiği bir sınavdır.

ETS (Educational Testing Service) tarafından Amerika ve Kanada başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde geçerliliği olan TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavı, üst düzey ölçme ve değerlendirme yöntemleri aracılığıyla anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin test edildiği bir sınavdır. TOEFL IBT (Internet-Based Test) ve TOEFL PBT (Paper-Based Test) olmak üzere iki şekilde uygulanır. Yani internet üzerinden uygulanan ve kağıt üzerinde uygulanan olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

TOEFL, 130 ülkede 10.000’den fazla üniversite, kolej ve kurum nezdinde kabul gören bir sınavdır. Oturma ve çalışma vizesi kapsamında göçmenlik bürolarında kabul görmek, profesyonel sertifika olarak tıp ve lisans kurumlarında da geçerliliği bulunmaktadır.

Birçok sınavda odluğu gibi TOEFL’da da hedeflediğiniz puana ulaşmak mümkün. Sadece çalışma düzeninizi belirli bir disiplin üzerine oturtarak ve motivasyonunuzu yüksek tutarak uygulamanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda yer alan yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

ETS (Educational Testing Service) tarafından düzenlenen TOEFL’da (Test of English as a Foreign Language) adayların İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin test edildiği bir sınavdır.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!