Yükleniyor...
YÖKDİL Sosyal Bilimler Kelime Listesi

YÖKDİL Sosyal Bilimler Kelime Listesi

YÖKDİL Sosyal Bilimler Kelime Listesi, YÖKDİL’e Sosyal Bilimler alanından girecek olup mevcut kelime çalışmalarını zenginleştirmek isteyen adaylar için www.remzihoca.com tarafından özel olarak hazırlanmış ücretsiz bir kelime kaynağıdır.

YÖKDİL Sosyal Bilimler Kelime Listesi’nde yer alan tüm verb, noun, adjective, adverb ve phrasal verb’ler akademik sınavlarda yer alan anlamları ve kullanımları dikkate alınarak düzenlenmiştir. Ayrıca, her bir kelimenin eş anlamlı karşılıkları da bulunmakta, collocation ve preposition kullanımlarının yanında kelimelerin geçtiği örnek cümlelere ve bu cümlelerin çevirilerine de yer verilmektedir.

YÖKDİL Sosyal Bilimler Kelime Listesi’ne hem çıktısını alarak hem de Rh+ Platform üzerinden giriş yaparak çalışabilirsiniz. Platformdan kaynağa ulaşabilmek için öncelikle ücretsiz bir üyelik oluşturmanız, ardından Digibook uygulamasından kaynağı bulmanız gerekmektedir.

YÖKDİL Sosyal Bilimler Kelime Listesi’ni diğer ücretsiz okuma parçalarımız, denemelerimiz ve soru tipi kaynaklarımızla birlikte de kullanabilirsiniz. Bu sayede, öğrendiğiniz kelimeleri farklı kaynaklarda yer alan metinlerle ve sorularla da pekiştirme imkanınız olacaktır. Bu da daha iyi bir öğrenme süreci ile birlikte sizi başarıya ulaştıracaktır.

Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!