Yükleniyor...
YÖS

YÖS

YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) 1981 yılından 2010 yılına kadar ÖSYM tarafından merkezi olarak uygulanmış ve 2010 yılından itibaren sınavın ÖSYM tarafından yapılmamasına karar verilmiştir.

2011 yılından itibaren ise YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) üniversiteler tarafından yapılmaya başlanmış ve Ankara Ünv. , Marmara Ünv. , İstanbul Ünv. , Ege Ünv. , Anadolu Ünv. , Akdeniz Ünv. , Uludağ Ünv. , Çukurova Ünv. , Samsun 19 Mayıs Ünv. vb. gibi birçok üniversite kendi bünyelerinde sınavlar düzenlemişlerdir.

Belli başlı üniversitelerin sınavları daha önceki yıllarda ÖSYM’nin düzenlediği sınavlarla aynı ya da benzer nitelikte olup, sınavlar genel yetenek, matematik, geometri ve Türkçe derslerinden oluşmuştur.

Önceki yıllarda olduğu gibi Türkçe sadece dil yeterlilik testi olup, sınav puanlarını etkilememiştir. Sınavların başvuruları genelde online olup, başvuru tarihleri her yılın Ocak – Haziran aylarında, sınavlar tarihleri de çoğunlukla Nisan – Ağustos aylarındadır.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!