Yükleniyor...
TOEIC

TOEIC

ETS (Educational Testing Service) tarafından adayların İş İngilizcesi kapsamında becerilerini ve yeterliliklerini ölçme amacıyla düzenlenen TOEIC (Test OF English for International Communication), dünya çapında geçerliliği olan bir sınavdır.

TOEIC Paper - based (kağıt üzerinde) uygulanan bir sınavdır. İki bölümden oluşmakta ve adaylara toplamda 200 soru sorulmaktadır. İlk bölüm dinleme bölümü, ikinci bölüm ise okuma bölümüdür. Dinleme bölümünde yer alan 100 soruda adaylara gösterilen fotoğraflar ve kısa konuşmaların açıklamaları sorulur. Okuma kısmında ise boşluk doldurma, cümle tamamlama, okuduğunu anlama vb. sorular sorulmaktadır.

Türkiye’de genellikle kurumsal şirketler, danışmanlık firmaları, bankalar vb. kurumlar tarafından yabancı dil yeterliliği bağlamında tercih edilen TOEIC, ETS tarafından uygulanan ve katılan adayların İş İngilizcesine yönelik becerilerini ve yeterliliklerinin test edildiği bir sınavdır.

Öncelikle, TOEIC’de başarılı olmak için adayın izlemesi gereken iki yol vardır. İlki, gireceği sınavın içeriğine aşinalık kazanmak, ikincisi ise düzenli bir sınav hazırlık süreci geçirmektir.

TOEIC paper-based (kağıt üzerinde) ve online olmak üzere iki çeşit türü vardır. Okuma ve dinleme sınavı kağıt üzerinde gerçekleştirilmektedir. Konuşma ve yazma sınavı ise istenildiği takdirde ayrıca girilmekte ve adaylar online olarak katılmaktadır.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!