Yükleniyor...
BULATS

BULATS

BULATS (Business Language Testing Service), genel olarak şirketler tarafından tercih edilen, her yıl 130’dan fazla ülkede uygulanan, iş veren ve personel için kariyer amaçlı kullanılan bir yabancı dil yeterlilik sınavıdır.

** BULATS 2019 yılı sonunda kullanımdan kaldırılmış olup yerine Linguaskill Bussiness sınavı uygulamaya konulmuştur.

BULATS genel olarak uluslararası kurumlarda çalışmak ve İngilizce seviyesini belgelendirmek isteyen kişilerin girdiği bir sınavdır. Diğer yandan, öğrenciler de dil becerilerini test etmek ve belgelendirme için BULATS’ı tercih etmektedir.

BULATS’ın kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

Şirketler tarafından çalışanlarının İngilizce dil becerilerinin ölçümlenmesi

İş başvurusu yapan kişilerin yeteneklerinin belirlenmesinde

Şirket kapsamında verilen eğitimlerin verimliliğini test etmek amacıyla

İş İngilizcesine yönelik eğitim alacak kişilerin uygun düzeylere yerleştirilmesi hususunda kullanılmaktadır.

BULATS, iş ortamında kullanılan İngilizce becerisinin test edildiği İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin ölçümlendiği bir sınav olduğundan, adayların BULATS’a hazırlanırken de bu kıstaslara göz önünde bulundurarak çalışması daha uygun olacaktır.

Computer-based (bilgisayar tabanlı) ve Paper-based (kağıt üzerinde) olmak üzere iki çeşit türü bulunan BULATS’ta, adayın İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri test edilmektedir.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!