Yükleniyor...

BULATS'da Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

** BULATS 2019 yılı sonunda kullanımdan kaldırılmış olup yerine Linguaskill Bussiness sınavı uygulamaya konulmuştur.

 

BULATS, iş ortamında kullanılan İngilizce becerisinin test edildiği İngilizce okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin ölçümlendiği bir sınav olduğundan, adayların BULATS’a hazırlanırken de bu kıstaslara göz önünde bulundurarak çalışması daha uygun olacaktır.

Okuma ve dinleme bölümünün beraber ölçüldüğü BULATS’ a hazırlanırken temel İngilizce çalışmalarının yanında bu becerilerini geliştireceği çalışmalara yönelmeleri ek avantaj sağlayacaktır. Bunun için, adayların İngilizce filmler, haber, belgesel vb. izleyip yine İngilizce dergi, kitap, gazete, e-bülten vb. yayınları okumaları büyük avantaj sağlayacaktır.

Konuşma bölümü için ise adaylar iş dünyasında sık kullanılan kelimeleri öğrenip çalışarak pratikler yapabilirler. Ayrıca, televizyonda global finans kanallarında yer alan yayınları izlemeleri ve duydukları kalıpları tekrar ederek çalışmaları ayrıca fayda sağlayacaktır.

Yazma becerisi için ise büyük global şirketlerin yayınları takip edilebilir. Bu bağlamda internetten şirketlerin sitelerinde yer alan basın bildirileri vb. metinler incelenebilir. Diğer taraftan, finans ve iş dünyasına yönelik dergi ve makalelerin de incelenmesi de yardımcı olacaktır.

 

 

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!