Yükleniyor...

BULATS'da Hangi Soru Tipleri Sorulmaktadır?

** BULATS 2019 yılı sonunda kullanımdan kaldırılmış olup yerine Linguaskill Bussiness sınavı uygulamaya konulmuştur.

 

Computer-based (bilgisayar tabanlı) ve Paper-based (kağıt üzerinde) olmak üzere iki çeşit türü bulunan BULATS’ta, adayın İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri test edilmektedir.

Her iki sınav için uygulanış yöntemlerinde farklılıklar bulunmasına rağmen aday üzerinde test edilen beceriler aynıdır. Bu doğrultuda;

-        Okuma ve dinleme testi beraber yürütülmektedir. Bu bölümde, temel bağlamda dil bilgisi ve kelime bilgisi ölçülmektedir. Adaylara kısa sohbetler, monologlar, telefon görüşmeleri, uzun süreli konuşmalar vb. üzerinden sorular sorulmaktadır.

-        Konuşma bölümde adayın iş ortamında kullanacağı İngilizce konuşma becerisi ölçülmektedir. Yüksek sesle okuma, sunum yapma, bilgi alışverişi, tartışmalar vb. adayın iş ortamında kullanacağı İngilizce iş aktivitesine yönelik testler gerçekleştirilmektedir.

-        Yazma kısmında ise adayın İngilizce yazma becerilerinin yanında dil bilgisi ve kelime bilgisi de ölçümlenmektedir. Adaylar, kısa mesaj, mektup vb. yazmadan rapor hazırlama gibi İngilizce yazım becerisinin öne çıktığı testlerden sorumludurlar.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!