Yükleniyor...
Eskişehir Teknik Üniversitesi
Eskişehir Teknik Üniversitesi

Eskişehir Teknik Üniversitesi

Eskişehir Teknik Üniversitesi, 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 7141 sayılı Kanunla kurulmuştur.

Eskişehir Teknik Üniversitesi şehir merkezinde yer alan 2 kampüs ve bu kampüsler içerisinde  5 Fakülte (Lisans Düzeyi), 2 Meslek Yüksekokulu (Önlisans Düzeyi), 3  Enstitü (1’i Lisansüstü ve Doktora Düzeyi) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde ulusal ve uluslararası alanda deneyimli ve birikimli, 685 akademisyen kadrosu, 2018-2019 yılı aktif öğrenci verilerine göre 12.313 öğrencisi ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Eskişehir Teknik Üniversitesi İletişim Bilgileri

Eskişehir Teknik Üniversitesi ile ilgili merak ettiğiniz konular hakkında üniversiteye ait iletişim kanallarından birini veya birkaçını kullanarak detaylı bilgi edinebilmeniz mümkündür. En çok tercih edilen seçenek olan üniversite resmi internet sitesi üzerinden Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin nerede bulunduğuna ya da çeşitli birimlerin konumlarına dair de bilgi alabilme imkânınız mevcuttur.

Bunun dışında, aşağıda yer alan iletişim seçeneklerini kullanarak Eskişehir Teknik Üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan diğer sorulara yönelik bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Eskişehir Teknik Üniversitesi İletişim Bilgileri

Tel: +90 222 321 35 50 (Santral)

E-Posta:  [email protected]

Web: www.eskisehir.edu.tr

Adres: Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü 26555 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

Eskişehir Teknik Üniversitesi Sosyal Ağları

Facebook: https://www.facebook.com/eskisehirteknikuniv

Twitter: https://twitter.com/esteknikuniv

Instagram: https://www.instagram.com/eskisehirteknikuniv/

Eskişehir Teknik Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümler

İstedikleri üniversite ve bölümde okumak adına hedeflerini belirleyen lise son sınıf öğrencileri  için Yükseköğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversitelerin taban ve tavan puanlarını kontrol ederek doğru sıralama yapmaları önemlidir. Bu süreçte eğitim almak istedikleri üniversite, okumak istedikleri bölümü ve bu bölüme ait bölüm derslerini değerlendirmelidirler. Üniversite seçimini Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden yana kullanan adaylar için önceki yıla ait taban ve tavan puanlar dikkate alınarak seçebilecekleri bölümler ve bu bölümlerin bağlı oldu fakülteler hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin taban ve tavan puanları hakkında bilgi almak için, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu başlığı altındaki tabloları inceleyerek bir önceki döneme ait taban ve tavan puanların ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi

Matematik Bölümü

Fizik Bölümü

Kimya Bölümü

Biyoloji Bölümü

İstatistik Bölümü

Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü

Havacılık Yönetimi

Pilotaj Bölümü

Hava Trafik Kontrol Bölümü

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

İç Mimarlık Bölümü

Mimarlık Bölümü

Endüstriyel Tasarım Bölümü

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Çevre Mühendisliği Bölümü

Kimya Mühendisliği Bölümü

İnşaat Mühendisliği Bölümü

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

İnşaat Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Makine Mühendisliği Bölümü

Kimya Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Endüstri Mühendisliği Bölümü (İngilizce)

Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

Antrenörlük Eğitimi Bölümü

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü

Rekreasyon Bölümü

Spor Yöneticiliği Bölümü

Eskişehir Teknik Üniversitesi Enstitüleri

Üniversitelerin belirli dönemlerde açmış oldukları Yüksek lisans ve Doktora eğitimleri başvurularına lisans eğitimlerini tamamlayan öğrenciler başvurabilir. Eskişehir Teknik Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora başvurularına, enstitülerin ana sayfalarında duyurular kısmından ulaşılabilmektedir. Enstitüler; talep edilen belgeleri ve puanları, sözlü veya yazılı mülakat, bilim ya da yetenek sınavları tarihlerini veya başvuru formlarını internet sayfalarında yayımlamaktadırlar. Yüksek Lisans ve Doktora öğrenci adayları başvuru şartlarını enstitülerin yayımlandığı ilanlar dolayısıyla öğrenebilirler. Adaylar ilanlarda belirtilen puanları ve istenilen belgeleri tamamlayarak enstitülere başvurabilirler. Aşağıda iletilen bilgiler doğrultusunda Yüksek Lisans ve Doktora yapmak isteyen lisans veya yüksek lisans mezunları Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde hangi enstitülerin bulunduğunu inceleyebilirler.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Enstitüleri

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Ulaştırma Bilimleri Enstitüsü

Yer ve Uzay Bilimleri Enstitüsü

Eskişehir Teknik Üniversitesi Yüksekokulları

Yabancı Diller Yüksekokulu (Anadolu Üniversitesi ile ortak)

Eskişehir Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulları

Porsuk Meslek Yüksekokulu

Ulaştırma Meslek Yüksekokulu

Eskişehir Teknik Üniversitesi Bölümler

Yabancı Diller Bölümü

Beden Eğitimi Bölümü

Eskişehir Teknik Üniversitesi Kampüsleri

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi’nden 2018 yılında ayrılan birimlerle oluşturulmuş bir üniversitedir. İki yerleşkeye sahiptir. Bunlar İki Eylül Kampüsü ve Porsuk Kampüsü’dür. Ana yerleşke İki Eylül Kampüsü’dür. Ancak üniversitede eğitim gören öğrenciler Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesindeki sosyal, kültürel olanaklar, spor tesisleri ve diğer imkanlardan yararlanabilmektedir.

Kampüs Olanakları

Sosyal ve Kültürel Olanaklar

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi

İstanbul Kültür ve Sanat Merkezi

Kongre Merkezi

Öğrenci Merkezi

Salon 2003

Salon 2009

Sinema Anadolu

Cumhuriyet Müzesi

Çağdaş Sanatlar Müzesi

Eğitim Karikatürleri Müzesi

Yeme-İçme Olanakları

ESTÜ İki Eylül Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi

ESTÜ İki Eylül Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi

ESTÜ Porsuk Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi

ESTÜ İki Eylül Kampüsü Personel Yemekhanesi

Akademik Kulüp Yemek Menüsü

Spor Tesisleri

İki Eylül Kampüsü

Uluslararası standartlara uygun bir futbol sahası

Atletizm salonu

Çok amaçlı spor salonu

Fitness salonu

Squash salonu

Badminton salonu

Masa tenisi salonu

Aletli jimnastik salonu

Halk oyunları salonu

Ritim dans salonu

Porsuk Kampüsü

Kapalı spor tesisi

Barınma Olanakları

Eskişehir Teknik Üniversitesi çevresinde öğrencilerin barınma imkanını karşılamak adına apartlar bulunmaktadır.

Sağlık Olanakları

İki Eylül Kampüsü Mediko-Sosyal

Eskişehir Teknik Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Yabancı Diller Bölümü ve  Yabancı Diler Yüksekokulu bulunmaktadır. Eskişehir Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, 2000’li yıllardan itibaren sürdürülen uluslararası ilişkiler ve değişim çalışmalarına 2018 yılından itibaren hız vermiştir. Erasmus, Mevlana gibi yurtdışı eğitim programlarını yönetmektedir. Değişim öğrencileri için Türkçe dilinde sertifika programı bulunmaktadır. Ayrıca Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde öğrencilerine yönelik birçok farklı yabancı dilde eğitim verilmektedir.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Kursları

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı ve isteğe bağlı hazırlık sınıfındaki öğrenciler için Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda dil eğitimi verilmektedir. Zorunlu derslerin yanı sıra Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Çince ve Rusça gibi farklı dillerde seçmeli dersler birimlerde açılmaktadır.

Yurtdışı eğitim programları ile gelen Değişim öğrencileri için, “Türkçe Sertifika Programı” bulunmaktadır ve bu programda Türk dili eğitimi verilmektedir. Ayrıca İngilizce olarak Türkiye Kültürel Mirası, Kültürel Çeşitlilik ve İletişim, Türkiye'de Kültür ve Turizm olmak üzere 4 özel ders imkanı da bulunmaktadır. Bu eğitimin sonunda öğrenciler Türk Dili Sertifikası almaktadır.

Remzi Hoca Online YDS-YÖKDİL Eğitimi

Ülkemizde düzenlenen yabancı dil sınavlarına yani YDS, YÖKDİL ve YKSDİL’e girecek adayların en çok dikkat etmeleri gereken konu; sınava hazırlık süreçlerinde hangi eğitim kurumundan eğitim alacakları, bu eğitim kurumunda eğitim veren eğitmenlerin tecrübesi, nasıl bir sistem üzerinden ilerledikleri ve kullanacakları kaynakları nasıl seçecekleri gibi sorulara sağlıklı ve yeterli bilgilendirme içeren cevaplar almalıdırlar. Bu doğrultuda, kendileri için en uygun çalışma yöntemini seçerek sınava hazırlanmaları hedefledikleri puanlara ulaşmalarında onlara yardımcı olacaktır.

YDS ve YÖKDİL’e yönelik sunduğu online dil eğitimi imkanı ile birçok öğrencisinin hedeflerine ulaşmasında onlara destek olan Remzi Hoca, geliştirdiği www.remzihoca.com platformunda YDS ve YÖKDİL Sınavı’na yönelik online YDS ve online YÖKDİL dersleri vermektedir. Gelişmiş eğitim platformu üzerinden verdiği online İngilizce dersleri alan tüm öğrencilerine sınavlarda yardımcı olacak çeşitli dijital ve fiziksel kaynaklar da sağlayan Remzi Hoca, sunduğu online eğitim avantajlarından yararlanan öğrencilerinin YDS ve YÖKDİL’den olabildiğince yüksek puanlarla ayrılabilmesi için tüm imkanları sağlamaktadır.

Siz de YDS veya YÖKDİL’e hazırlanıyor ve online eğitim almak istiyorsanız www.remzihoca.com platformumuzu ziyaret ederek online YDS ve YÖKDİL eğitimlerimize dair detaylı bilgi edinebilir, derslere katılarak vakit kaybetmeden sınavlara hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
18/11/2020 0 2585
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!