Yükleniyor...
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

Türkiye' nin ilk Vakıf Üniversitesi olan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ulusal ve uluslararası tercih edilen eğitim kurumudur.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesidir. İhsan Doğramacı vakıfları kararı ile 20 Ekim 1984 yılında kurulan İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi güncel olarak 9 fakültesi, 2 yüksekokulu ve 3 meslek yüksekokulu bünyesindeki 34 lisans, 4 ön lisans ve 58 lisansüstü programıyla, 13.000 öğrencisi ve 34 farklı ülkeden öğretim elemanlarıyla dünyaca tanınan bir eğitim ve araştırma merkezidir.

Bilkent Üniversitesi İletişim Bilgileri

Bilkent Üniversitesi ile ilgili merak ettiğiniz konular hakkında üniversiteye ait iletişim kanallarından birini veya birkaçını kullanarak detaylı bilgi edinebilmeniz mümkündür. En çok tercih edilen seçenek olan üniversite resmi internet sitesi üzerinden Bilkent’in nerede bulunduğuna ya da çeşitli birimlerin konumlarına dair de bilgi alabilme imkânınız mevcuttur.

Bunun dışında, aşağıda yer alan iletişim seçeneklerini kullanarak İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi  ile ilgili aklınıza takılan diğer sorulara yönelik bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bilkent Üniversitesi İletişim Bilgileri:

Tel: +90-312-290-4000

E-Posta: [email protected]

Web: www.bilkent.edu.tr

Adres: Bilkent Üniversitesi 06800 Bilkent/Ankara/TÜRKİYE

Bilkent Üniversitesi Sosyal Ağları

Facebook: https://www.facebook.com/BilkentUniversitesi/

Twitter: https://twitter.com/BilkentUniv

Instagram: https://www.instagram.com/bilkentuniv/

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

Üniversite kazanan ve yükseköğrenime başlayacak olan adaylar, bu aşamada hangi üniversite ve bölümü tercih edecekleri konusunda dikkatli seçim yapmalıdır ve hedeflerini bu doğrultuda ilerlemek üzere belirlemelidirler.  Yükseköğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversitelerin taban ve tavan puanlarını kontrol ederek doğru sıralama yapmaları önemlidir. Bu süreçte eğitim almak istedikleri üniversite, okumak istedikleri bölümü ve bölüm derslerini dikkatle incelemelidirler. Üniversite seçimini Bilkent Üniversitesi’nden yana kullanan adaylar için önceki yıla ait taban ve tavan puanlar dikkate alınarak seçebilecekleri bölümler ve bu bölümlerin bağlı oldu fakülteler hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Bilkent Üniversitesi’nin taban ve tavan puanları hakkında bilgi almak için, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu başlığı altındaki tabloları inceleyerek bir önceki döneme ait taban ve tavan puanların ulaşabilirsiniz.

Bilkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği

Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme

Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi

Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi

Fizik

Kimya

Matematik

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Grafik Tasarım

Güzel Sanatlar

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

İletişim ve Tasarım

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı

Mimarlık

Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İktisat

Psikoloji

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Tarih

Uluslararası İlişkiler

Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı

Arkeoloji

Felsefe

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Mütercim – Tercümanlık

Türk Edebiyatı

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi

İşletme

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi

Müzik

Tiyatro

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Enstitüleri

Yüksek lisans ve Doktora eğitimleri için üniversitelerin belirli tarihler de açtıkları başvurular bulunmaktadır. Adaylar bu başvurular üzerinden hareket etmektedirler. Bilkent Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora başvurularına, enstitülerin ana sayfalarında duyurular kısmından ulaşılabilmektedir. Enstitüler; talep edilen belgeleri ve puanları, sözlü veya yazılı mülakat, bilim ya da yetenek sınavları tarihlerini veya başvuru formlarını internet sayfalarında yayımlamaktadırlar. Yüksek Lisans ve Doktora öğrenci adayları başvuru şartlarını enstitülerin yayımlandığı ilanlar dolayısıyla öğrenebilirler. Adaylar ilanlarda belirtilen puanları ve istenilen belgeleri tamamlayarak enstitülere başvurabilirler. Aşağıda iletilen bilgiler doğrultusunda Yüksek Lisans ve Doktora yapmak isteyen lisans veya yüksek lisans mezunları Bilkent Üniversitesi’nde hangi enstitülerin bulunduğunu inceleyebilirler.

Bilkent Üniversitesi Enstitüleri

Eğitim Bilimleri Enstitüsü

Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü

Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü

İhsan Doğramacı Üniversitesi Yüksekokulları

Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri

İşletme Bilgi Yönetimi

Turizm ve Otel İşletmeciliği

Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokulu

Muhasebe Bilgi Sistemleri

Bankacılık ve Finans

Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu (İDMYO)

Fakülte Akademik İngilizce Geliştirme Birimi

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Ücretlendirmesi

Bilkent Üniversitesi’nde okumaya hak kazanmış öğrenciler üniversitenin her yıl akademik eğitim yılı için üniversite tarafından belirlenmiş eğitim ücretlerini ödeyerek üniversiteye kaydolabilirler. Üniversitenin akademik yılı içerisinde akademik takviminde belirlenen kayıt tarihleri aralığında talep edilen belgeleriyle birlikte üniversitenin ilgili birimlerinde kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

Bilkent üniversitesi için 2019-2020 akademik yılı eğitim ücreti aşağıda bulunmaktadır.

Eğitim Ücreti

2019–2020 akademik yılı için eğitim ücreti 45.000 TL’dir.

Bu ücrete halen %8 olan KDV dahildir. 2019–2020 güz yarıyılı eğitim ücreti, kayıt randevu saatinden önce ödenmelidir.

Yarıyıl Eğitim

Tam Ücret Ödeyen Öğrenciler: 22.500 TL

%50 Burslu (İndirimli) Öğrenciler Ücreti:11.250 TL

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi

Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İngilizce eğitimi ile Türkiye’ de önde gelen üniversitelerinden biridir. Çağımızın dil gereksinimlerini göz önünde bulundurarak öğrencilerine ileri seviye dil eğitimi vermektedir. Bilkent Üniversitesi-İngilizce Hazırlık Programı, öğrencilerin seçtikleri bölümlerdeki akademik programlara giriş için gerekli İngilizce seviyesini edinmelerine yardımcı olur. Program, yaklaşık 150 yerel ve uluslararası eğitmenden oluşan yüksek nitelikli bir öğretim yapısına sahiptir. Bunların dışında Bilkent Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimi ile alakalı diğer olanakları aşağıda belirtilen şekildedir:

Yabancı Diller Koordinatörlüğü

Bu birimde güncel olarak 2300 öğrenciye Avrupa Birliği Ortak Dil Kriteleri  (CEFR) kapsamında eğitim verilmektedir. Almanca, İtalyanca, Arapça, İspanyolca, Çince, Rusça, Japonca, Fransızca, Korece, Türkçe gibi İngilizce dışında birçok dil eğitimi verilmekte ve bu eğitimlerin neticesini belirli aşamaları başarı ile tamamladıktan sonra sertifikanlandırmak isteyen Bilkent öğrencileri için Yabancı Diller Koordinatörlüğü vasıtasıyla sertifikaların ücretleri Bilkent Üniversitesince ödenmektedir.

İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu- Fakülte Akademik İngilizce Birimi

Fakülte Akademik İngilizce (FAE) Programı, fakülte ve okullarında Bilkent öğrencilerine birinci sınıftaki içerik temelli akademik beceri derslerinden yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik lisansüstü yazma kurslarına kadar İngilizce destek kursları sunmaktadır.

İngilizce Kampı

Lise Öğrencilerine Yönelik İngilizce Dil Geliştirme Programı, İngilizce bilgisi orta ve üst düzey olan öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Geliştirme Programı’nın devam zorunluluğu bulunur. Bu kampa 9. – 10. – 11. ve 12. sınıfı bitiren tüm öğrenciler başvurabilmektedir.

Hem kamu kurumları hem de özel kurumlar tarafından bireylerin dil bilgisini test eden yabancı dil sınavları talep edilen dil seviyesinin belgelendirmesine yardımcı olmaktadır. YDS, YÖKDİL ve YKSDİL de ülkemizde bu bağlamda düzenlenen en yaygın dil sınavları arasındadır. Böylelikle, başta İngilizce olmak üzere diğer birçok yabancı dilde de düzenlenen bu sınavlar bireylerin akademik ya da profesyonel kariyerlerine yönelik hedeflerine ulaşmalarında aşmaları gereken önemli dönüm noktaları haline gelmiştir.

Remzi Hoca Online YDS-YÖKDİL Eğitimi

YDS, YÖKDİL ve YKSDİL’e girecek adayların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, sınava hazırlık süreçlerinde hangi eğitim kurumundan eğitim alacakları, bu eğitim kurumunda eğitim veren eğitmenlerin tecrübesi, nasıl bir sistem üzerinden ilerledikleri ve kullanacakları kaynakları nasıl seçecekleri gibi sorulara tatmin edici cevaplar almak olmalıdır. Bu doğrultuda, kendileri için en uygun çalışma yöntemini seçerek sınava hazırlanmaları hedefledikleri puanlara ulaşmalarında onlara yardımcı olacaktır.

10 yılı aşkın süredir YDS ve YÖKDİL’e yönelik sunduğu online dil eğitimi imkanı ile birçok öğrencisinin hedeflerine ulaşmasında onlara destek olan Remzi Hoca, geliştirdiği www.remzihoca.com platformunda YDS ve YÖKDİL Sınavı’na yönelik online YDS ve online YÖKDİL dersleri vermektedir.

Gelişmiş eğitim platformu üzerinden verdiği online İngilizce dersleri alan tüm öğrencilerine sınavlarda yardımcı olacak çeşitli dijital ve fiziksel kaynaklar da sağlayan Remzi Hoca, sunduğu online eğitim avantajlarından yararlanan öğrencilerinin YDS ve YÖKDİL’den olabildiğince yüksek puanlarla ayrılabilmesi için tüm imkanları sağlamaktadır.

Siz de YDS veya YÖKDİL’e hazırlanıyor ve online eğitim almak istiyorsanız www.remzihoca.com platformumuzu ziyaret ederek online YDS ve YÖKDİL eğitimlerimize dair detaylı bilgi edinebilir, derslere katılarak vakit kaybetmeden sınavlara hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
15/09/2020 0 2879
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!