Yükleniyor...
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hakkında Bilgiler

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hakkında Bilgiler

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde 3 fakülte, 1 enstitü ve 1 yüksekokul bulunmaktadır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), 1992 yılında kurulmuştur. Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün kısaltması olan “İYTE” ,  uluslararası alanda “IZTECH” olarak kullanılmaktadır. Yükseköğretim kurumunun amacı teknolojik alanda üst düzeyde eğitim, öğretim ve araştırma yapmaktır.  Üniversitenin Fakülte ve bölümleri 1994 yılında öncelikle lisansüstü programların açılması ile faaliyete geçmiştir ve 1998 yılından bu yana da lisans programlarına öğrenci alımı yapılmaktadır.  İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, kuruluşundan 1999 yılına kadar İzmir şehir merkezinde bilimsel çalışmalarına devam etmiş daha sonra Urla – Gülbahçe’de bulunan kampüsüne taşınmıştır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İletişim Bilgileri

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile ilgili merak ettiğiniz konular hakkında üniversiteye ait iletişim kanallarından birini veya birkaçını kullanarak detaylı bilgi edinebilmeniz mümkündür. En çok tercih edilen seçenek olan üniversite resmi internet sitesi üzerinden İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün nerede bulunduğuna ya da çeşitli birimlerin konumlarına dair de bilgi alabilme imkânınız mevcuttur.

Bunun dışında, aşağıda yer alan iletişim seçeneklerini kullanarak İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile ilgili aklınıza takılan diğer sorulara yönelik bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İletişim Bilgileri

Tel:  +90 232 750 60 00

E-Posta: [email protected]

Web: https://iyte.edu.tr/

Adres: Gülbahçe Kampüsü 35430 Urla/İzmir

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Sosyal Ağları

Facebook: https://www.facebook.com/IYTEM

Twitter: https://twitter.com/iyteedutr

Instagram: https://www.instagram.com/iyteedutr/

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fakülteleri ve Bölümleri

Yükseköğretim aşamasında hangi üniversite ve bölümü tercih edecekleri konusunda dikkatli seçim yapmalıdır ve hedeflerini bu doğrultuda ilerlemek üzere belirlemelidirler.  Yükseköğrenim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversitelerin taban ve tavan puanlarını kontrol ederek doğru sıralama yapmaları önemlidir. Bu süreçte eğitim almak istedikleri üniversite, okumak istedikleri bölümü ve bu bölüme ait bölüm derslerini değerlendirmelidirler. Üniversite tercihini İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü olarak yapan adaylar için önceki yıla ait taban ve tavan puanlar dikkate alınarak seçebilecekleri bölümler ve bu bölümlerin bağlı oldu fakülteler hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün taban ve tavan puanları hakkında bilgi almak için, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu başlığı altındaki tabloları inceleyerek bir önceki döneme ait taban ve tavan puanların ulaşabilirsiniz.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Fakültesi

Fizik Bölümü

Fotonik Bölümü

Kimya Bölümü

Matematik Bölümü

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Biyomühendislik Bölümü

Çevre Mühendisliği Bölümü

Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü

Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü

Gıda Mühendisliği Bölümü

İnşaat Mühendisliği Bölümü

Kimya Mühendisliği Bölümü

Makina Mühendisliği Bölümü

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi

Endüstriyel Tasarım Bölümü

Mimari Restorasyon Bölümü

Mimarlık Bölümü

Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Enstitüleri

Üniversitelerin belirli dönemlerde açmış oldukları Yüksek lisans ve Doktora eğitimleri başvurularına lisans eğitimlerini tamamlayan öğrenciler başvurabilir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, yüksek lisans ve doktora başvurularına, enstitülerin ana sayfalarında duyurular kısmından ulaşılabilmektedir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve diğer üniversitelerin enstitüleri; talep edilen belgeleri ve puanları, sözlü veya yazılı mülakat, bilim ya da yetenek sınavları tarihlerini veya başvuru formlarını internet sayfalarında yayımlamaktadırlar. Yüksek Lisans ve Doktora öğrenci adayları başvuru şartlarını enstitülerin yayımlandığı ilanlar dolayısıyla öğrenebilirler. Adaylar ilanlarda belirtilen puanları ve istenilen belgeleri tamamlayarak enstitülere başvurabilirler. Aşağıda iletilen bilgiler doğrultusunda Yüksek Lisans ve Doktora yapmak isteyen lisans veya yüksek lisans mezunları İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde hangi enstitülerin bulunduğunu inceleyebilirler.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Enstitüleri

Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yüksekokulları

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yabancı Diller Yüksekokulu

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsleri

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün ana yerleşkesi Gülbahçe Kampüsüdür.  Kampüs İzmir’e 60, Urla’ya 15, Çeşme’ye 35 km uzaklıkta konumlanmıştır. İzmir Merkez mevkiinden uzak olmasına rağmen çeşitli ulaşım araçları ile -otobüs, dolmuş ve ring gibi- ulaşım sağlanmaktadır.

Kampüs Olanakları

Sosyal ve Kültürel Olanaklar

İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Kütüphanesi

Prof. Dr. Erdal Saygın Amfisi

İYTE Genel Kültür Binası

Öğrenci Toplulukları

Tümleşik Araştırma Merkezleri Konferans Salonu

Yeme-İçme Olanakları

Merkezî Kafeterya

Kidonya Kafeterya

Asmalı Kafeterya

İdari bina, Fen Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü, Yabancı Diller Bölümü, Makine Mühendisliği Bölümü ile Mediko-Sosyal binasında da kantinler bulunmaktadır.

Spor Tesisleri

Fitness Salonu

Dans Stüdyosu

Yarı Olimpik Havuz

Halı Saha

Tenis Kortları

Basketbol Sahası

Golf Sahası

Squash Salonu

Barınma Olanakları

Yurtlar

KYK Öğrenci Yurdu

ÜniYURT

Sağlık Olanakları

İzmir Teknoloji Enstitüsü Mediko Sosyal Merkezi

Poliklinik Hizmetleri

Diş Sağlığı Hizmetleri

Hemşirelik Hizmetleri

Acil Yardım Hizmeti

Laboratuvar hizmetleri

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yabancı Dil Eğitimi

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ilk olarak yabancı dil ihtiyacını karşılamak adına Yabancı Diller Bölümü olarak 1996-1997 akademik yılında kurulmuştur. Yabancı Diller Bölümü 2010 yılına kadar Rektörlüğe bağlı bir birim olarak çalışmış daha sonra 2010 yılında Yüksekokul statüsüne geçmiştir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün eğitim dili İngilizcedir.  Bu nedenle lisans ve lisansüstü programlarda eğitim ve öğrenim görecek olan akademik düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmalıdır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Temel İngilizce ve Modern Diller Bölümü bulunmaktadır. Temel İngilizce Bölümü’nde İngilizce dili yeterliliğini sağlayamayan öğrencilere yönelik eğitim verilmektedir. Modern Diller Bölümünde ise bu zorunlu İngilizce hazırlık eğitimini geçen lisans eğitimlerine başlayan öğrenciler için daha ileri seviye eğitim verilmektedir. İkinci sınıfa geçen öğrenciler seçmeli ders olarak Fransızca, Japonca, İspanyolca ve Rusça derslerinden birine katılabilirler.

Remzi Hoca Online YDS-YÖKDİL Eğitimi

YDS, YÖKDİL ve YKSDİL’e girecek adayların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, sınava hazırlık süreçlerinde hangi eğitim kurumundan eğitim alacakları, bu eğitim kurumunda eğitim veren eğitmenlerin tecrübesi, nasıl bir sistem üzerinden ilerledikleri ve kullanacakları kaynakları nasıl seçecekleri gibi sorulara tatmin edici cevaplar almak olmalıdır. Bu doğrultuda, kendileri için en uygun çalışma yöntemini seçerek sınava hazırlanmaları hedefledikleri puanlara ulaşmalarında onlara yardımcı olacaktır.

10 yılı aşkın süredir YDS ve YÖKDİL’e yönelik sunduğu online dil eğitimi imkanı ile birçok öğrencisinin hedeflerine ulaşmasında onlara destek olan Remzi Hoca, geliştirdiği www.remzihoca.com platformunda YDS ve YÖKDİL Sınavı’na yönelik online YDS ve online YÖKDİL dersleri vermektedir. Gelişmiş eğitim platformu üzerinden verdiği online İngilizce dersleri alan tüm öğrencilerine sınavlarda yardımcı olacak çeşitli dijital ve fiziksel kaynaklar da sağlayan Remzi Hoca, sunduğu online eğitim avantajlarından yararlanan öğrencilerinin YDS ve YÖKDİL’den olabildiğince yüksek puanlarla ayrılabilmesi için tüm imkanları sağlamaktadır.

Siz de YDS veya YÖKDİL’e hazırlanıyor ve online eğitim almak istiyorsanız www.remzihoca.com platformumuzu ziyaret ederek online YDS ve YÖKDİL eğitimlerimize dair detaylı bilgi edinebilir, derslere katılarak vakit kaybetmeden sınavlara hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
YDS-YÖKDİL İleri Akademik Çeviri

İleri Düzey Akademik Metinlerle Okuma ve Kelime Bilginizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL İleri Akademik Çeviri
24/11/2020 0 7992
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!