Yükleniyor...
TÜBİTAK Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı

Tübitak Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı

Doktora derecesi veya tıpta uzmanlık derecesine sahip araştırmacılara ve tez önerisi kabul edilmiş ve herhangi bir kurumda çalışan yeterliliğini almış doktora öğrencilerine, ulusal proje çağrıları kapsamında proje yazma süreci, süreç dahilinde yer alan bilimsel yaklaşımlar, proje yönetimi, bütçelendirilmesi ve değerlendirme safhasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar ile katılımcıların aktif bir şekilde yer aldığı uygulamalı araştırma projesi hazırlama tekniklerinin anlatılmasına yönelik, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler, Tarımsal Bilimler, Mühendislik ve Teknolojik Bilimler, Tıbbi Bilimler ve Doğa Bilimleri alanlarında kurum/kişilerce yurt içinde düzenlenecek etkinliklere kısmı destek sağlanacaktır.

Destek Verilecek Bilimsel Etkinlikler

Eğitim Etkinlikleri: Türkiye’de yerleşik Üniversiteler/Araştırma Kuruluşları tarafından belirli bir bilim alanında düzenlenen, yeterliliğini almış ve tez önerisi kabul edilmiş doktora öğrencilerine ya da doktora derecesi veya tıpta uzmanlık derecesine sahip araştırmacılara yönelik teorik ve pratik uygulamaları içeren proje yazma eğitim programlarının uygulandığı etkinlikler.

Etkinlik Süresi

Desteklenecek bilimsel etkinlik süresi üç günü geçemez.

Destek Miktarı ve Ödeme Şekli

1. Destek verilmesi kararlaştırılan eğitim etkinliğinde:

-Eğitim verecek ve/veya sunum yapacak eğitmenlerin: Yol, iaşe, konaklama giderleri, ders ve danışmanlık ücretleri

-Eğitim alacak kişilerin: Yol, iaşe, konaklama giderleri

-Ayrıca, etkinlikle ilgili sarf malzemesi, kırtasiye ve teknik araç gereç kiralama giderleri, eğitimde görev alacak yardımcı personel ücreti ile BİDEB Yürütme Komitesi tarafından uygun görülecek diğer giderler kısmen veya tamamen karşılanabilir.

2. Desteğin Ödenme Şekli: Kararlaştırılan destek, Etkinlik Koordinatörü/ Düzenleme Kurulu Başkanı adına açılmış banka hesabına, etkinliğin başlamasından önce peşin ya da sonrasında kesin olarak aktarılır. Etkinlik Koordinatörü/Düzenleme Kurulu Başkanı, etkinlik için verilen desteğe ait harcama belgelerinin (fatura, bilet, makbuz vb.) aslını etkinliğin bittiği tarihten itibaren 20 gün içinde izleme sistemine girmek, BİDEB’e ibraz etmek ve hesabını kapatmak zorundadır.

Etkinlik desteğinin toplam üst sınırı 35.000 TL’dir.e-bideb.tubitak.gov.tr adresine yapıldıktan sonra, sistem tarafından oluşturulacak olan formun pdf çıktısı imzalanıp, ilgili dönemin son başvuru tarihini izleyen hafta içerisinde (son mesai günü ve saatine kadar) TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığına (BİDEB) gönderilmelidir.

Detaylı Bilgi İçin: www.tubitak.gov.tr

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
10/08/2017 0 1349
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!