Yükleniyor...
Türk Eğitim Vakfı FIAT-TOFAŞ İTALYA Bursları
Türk Eğitim Vakfı FIAT-TOFAŞ İTALYA Bursları

Türk Eğitim Vakfı Fiat-Tofaş İtalya Bursları

Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanında öğrenim gören adaylar İtalya’da; TEV-FIAT-TOFAŞ Burs Fonundan yararlanabilir.

#Burslar
28/11/2018 0 1109

** Aşağıda okuyacağınız burs ilanı ile ilgili yazının Rh+ Pozitif Yayıncılık (Remzi Hoca) ile bir bağlantısı bulunmamaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için başvuru yapmak istenilen üniversitelerin ilgili enstitülerine müracaat edilmesi gerekmektedir.**

*TEV’e son dosya teslim tarihi: 28 Şubat 2019'dur.

Burslar üniversitelerin öğrenim sürelerine göre 2 yıl yani 21 ay verilir ve Eylül-Ekim 2019’da İtalya’da yüksek lisans öğrenimine başlayacakları kapsamaktadır.

ADAYLARDA ARANILAN NİTELİKLER :

1) T.C. vatandaşı olmaları ve 27 yaşından büyük olmamaları (1992 doğumlular başvurabilir daha öncesi kabul edilmez.),

2) Yukarıda belirtilen dallarda öğretim yapan fakültelerin son sınıfında öğrenim görmeleri veya mezun olmaları (İşletme Yönetimi dalına yalnızca mezunlar başvurabilir.),

3) Lisans Genel Not Ortalamasının 4’lük sistemde en az 3 olması,

4) İngilizce dil bilgisinin yeterli olduğunu belgelemeleri, (TOEFL IBT en az 80, IELTS 6 Akademik olan) Almanca, Fransızca veya İtalyanca bilen adayların ise bu ülkelerdeki üniversitelerde yüksek lisans öğrenimi yapabilecek seviyede dil hakimiyetine sahip olduklarını belgelemeleri, (Bu belgeler İstanbul Ankara ve İzmir’deki Alman, Fransız ve İtalyan Kültür derneklerinden alınabilir.)

5) İngilizce öğrenim yapacakların mesleki bilgilerinin yeterliliği, İşletme Yönetimi dalında GMAT, diğer dallarda GRE testleri ile ölçülecektir.

6) Adaylar aldıkları testlerin toplam sonucunda %50’lik dilime girmeleri gereklidir. Not: Batı Avrupa ülkelerindeki üniversiteleri adaylardan GRE sınav sonucu istemiyorsa adayın almasına gerek yoktur. Sadece yabancı dil sınav sonucunu vermesi yeterlidir. 

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için Tıklayınız

28/11/2018 0 1109
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!