Yükleniyor...
YKSDİL Sınav Sözlüğü

Yksdil Sınav Sözlüğü

YKSDİL'e ya da diğer bir adıyla YDT'ye (Yabancı Dil Testi) hazırlanan adayların kelime çalışmalarını destekleyecek Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğü'ne dair bu yazıdan detaylı bilgi edinebilir, uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

0 569

Lisansüstü eğitim adaylarının girdiği YKS’ye (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) her yıl yüzbinlerce aday başvuruyor ve belki de bu sınavdan aldıkları puanlarla hayatlarının geri kalan kısmında önemli bir yeri olacak kariyer hedeflerinin ilk adımını atıyorlar. Kariyer planlarını yabancı dil eğitimi üzerine tasarlayan üniversite öğrenci adayları da YKSDİL’e ya da diğer bir adıyla YDT’ye (Yabancı Dil Testi) hazırlanıyorlar. Tüm bu sınav hazırlık süreçlerinde faydalandıkları eğitim, kitap vb. materyallerin yanında YKSDİL Sınav Sözlüğü gibi detaylı İngilizce sözlükler de çalışmalarına oldukça katkı sağlayabiliyor.

Geçmiş yıllardan bu yana sözlükler, özellikle de YKSDİL gibi, adayların İngilizce gramer bilgilerinin yanında okuma-anlama becerilerinin de ölçüldüğü dil sınavları için vazgeçilmez materyaller olarak karşımıza çıkmaktadır. İngilizce’de yer alan kelimelerin ya da diğer bir deyişle sınavda karşılaşabilecekleri YKSDİL kelimelerinin anlamlarını öğreten bu temel kaynaklar hem genel hem de sınava yönelik İngilizce eğitiminde dili ve kelimelerin kullanımını daha iyi anlamayı ve adayların alacakları puanları artırmalarını destekler niteliktedir.

Diğer yandan, YKSDİL’e hazırlanırken düzenli ve disiplinli çalışmak kadar en az sahip olduğumuz materyalleri çalışmalarımıza nasıl entegre edeceğimizi bilmek de önemlidir. Bu materyallerin en önemlilerinden biri olan sözlükler, temelde kelimelerin anlamlarını öğreten araçlar olsa da sözlüğün kapsamına ve kullanıcının kullanım şekline göre çok daha çeşitli faydalar da sağlayabilmektedir. Tıpkı YKSDİL Sınav Sözlükleri gibi.

YKSDİL Hazırlıkta Sınav Sözlükleri

YKSDİL gibi İngilizce sınavlara hazırlanırken adayların olabildiğince çok yönlü pratikler yapması oldukça önem teşkil etmekte. Çünkü bir soru tipini ya da bir YKSDİL gramer konusunu ya da kelimeyi tek başına öğrenmek her zaman yeterli olmayabiliyor.

Hatırlatma

YKSDİL’e hazırlanıyor ve sınavda karşılaşacağınız İngilizce gramer konularını öğrenmek istiyorsanız YKSDİL Gramer yazımızı inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu yüzden, öğrenilen bilgilerin farklı süzgeçlerden geçerek destekleyici ipuçları ile zenginleştirilmesi haliyle bilginin daha da kalıcı olmasına ve adayın aslında tek bir çalışmayla birden fazla bilgiyi zihinsel süreçlerinde çok daha hızlı işlemesine yardımcı olabiliyor.

İşte İngilizce sınav sözlükleri de hangi sınava yönelik oluşturulduysa o sınava hazırlanan adaylar için yukarıda da bahsettiğimiz gibi çalışmalarını daha verimli ve hızlı kılacak içerik ve özelliklere sahip bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğü de bu sözlüklerden biri olarak YKSDİL’e hazırlanan lisansüstü öğrenci adayları için kelime çalışmalarını detaylı biçimde destekleyecek keyifli ve verimli bir sözlük deneyimi yaşatmaktadır.

Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğü

Birçok İngilizce sınavda olduğu gibi YKSDİL’de de okuma-anlama becerisi sınav puanını etkileyin önemli unsurlar arasındadır. Bundan dolayı da İngilizce gramer kurallarını bilmenin yanında bu kuralların uygulandığı kelime, cümle ve paragrafları doğru şekilde anlamak ve yorumlamak, adayların üzerine yoğunlaştığı en önemli konular arasında yer alıyor ve bize okuma aktivitelerinin ve kelime öğrenmenin başarıya giden yoldaki rolünü tekrar tekrar hatırlatıyor.

Okuma çalışmaları ile beraber özellikle de YKSDİL sınav sözlükleri ile yapılacak kelime aktiviteleri, bir kelimenin anlamını öğrenmenin yanında çok daha çeşitli bilgi ve bakış açılarının kavranılmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin, İngilizce kelimelerin anlamlarını öğrenirken;

-Eş anlam, collocation ve preposition kullanımlarının da öğrenilmesi

-Kelimelerin hangi köklerden türediğini ya da o kelimeden türeyebilecek yeni kelimelerin öğrenilmesi

-Ön ek (prefix) ve arka eklerin (suffix) kullanımlarına aşinalık kazanarak daha çok kelimenin daha kısa sürede öğrenilmesi

-Örnek cümleler üzerinden kelimelerin kullanımlarına göre oluşabilecek cümle yapılarının ve varyasyonlarının anlaşılması

gibi birden fazla detaylı bilginin tek seferde tek bir materyal üzerinden etraflıca öğrenilmesini sağlayabiliyorlar.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kelimeleri anlamlarının beraberinde detaylı bilgilerle sunan Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğü ise kullanıcılarına içerisinde yer alan 300.000’den fazla İngilizce Türkçe içeriğe hem bilgisayar aracılığıyla masaüstü erişebilecekleri hem de App Store ve Play Store üzerinden cep telefonlarında pratik şekilde kullanabilecekleri kapsamlı bir dijital sözlük imkanı sağlıyor. Ayrıca, sahip olduğu tüm özelliklerle YKSDİL’e hazırlanan adaylar için kelime çalışmalarını çok daha etkili bir hale getiriyor.

Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğü Özellikleri

İngilizce kelime öğreniminde en çok ihtiyaç duyulan pratikleri 10 yılı aşkın tecrübesiyle tek bir uygulamada bir araya getiren Remzi Hoca, YKSDİL’e hazırlanan ve kelimeleri tüm ayrıntılarıyla öğrenerek yüksek puanlara ulaşmak isteyen adaylar için Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğü ile bu hedeflerine destek oluyor.

İnternet bağlantısıyla istenen yer ve zamanda dilediği kadar kullanılabilen bu sözlükle aşağıdaki fonskyionları da dikkate alarak çok daha verimli kelime çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz

Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğüyle;

1. Uygulama bildirimlerini aktif ederek düzenli kelime bildirimleri alabilirsiniz. Uygulama bildirim ayarlarından gün içerisinde öğrenmek istediğiniz kelimelerin adedini, seviyesini ve bildirim alma saatlerini belirleyebilirsiniz. Örneğin orta derecede 20 adet kelimeyi saat 12:00 ve 22:00 saatlerinde almayı belirleyerek her saatte bir 2 adet İngilizce kelime öğrenebilirsiniz.

2. Kelimeleri “Öğrendiğim Kelimeler” ve “Öğreneceğim Kelimeler” menülerine ekleyebilirsiniz. Bu menülerden bilmediğiniz kelimeleri topluca tek bir ekrandan hızlıca öğrenebilir ve yine bildiğiniz kelimeleri de tek bir ekrandan hızlı bir şekilde tekrar ederek kelime çalışmalarınızı daha da kalıcı hale getirebilirsiniz.

3. İngilizce kelimelerin anlamlarını öğrenirken aynı zamanda eş anlamlarını, collocation ve preposition’larla birlikte olan kullanımlarını da öğrenebilirsiniz. Kelimelerin türediği kökleri ve kelimeden türeyen yeni kelimeleri birlikte öğrenebilir, örnek cümle içerisinde kullanımlarını inceleyerek bir kelimeye dair tüm detayları tek seferde öğrenebilirsiniz.

4. Kelimeleri yazarak aratmanın yanında sesli ve görüntülü olarak da aratabilirsiniz. Sesli arama için butona bastıktan sonra kelimeyi telaffuz ederek aratabilirsiniz. Sözlük telaffuza en yakın İngilizce kelimeleri listeleyecektir. Görüntülü arama için ise de öğrenmek istediğiniz kelime veya kelimelerin fotoğrafını çekmeniz yeterli. Bu özellik, uzun cümle ve paragrafların fotoğraflarını net bir şekilde çekerek tek seferde çok daha fazla hızlı ve kolay şekilde kelime öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Eğer siz de YKSDİL’e hazırlanıyor ve kelimeleri doğru ve detaylı şekilde öğrenebileceğiniz pratik bir sözlüğe ihtiyaç duyuyorsanız, aşağıda yer alan bağlantılardan Rh+ YKSDİL Sınav Sözlüğü’nü telefonunuza ücretsiz indirebilir ve yine ücretsiz ve reklamsız bir şekilde kullanarak YKSDİL kelime çalışmalarınızı çok daha verimli hale getirebilirsiniz.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
01/04/2022 0 569
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!