Yükleniyor...
YÖK-Üniversite-Sanayi İş Birliği Komisyonu Toplantısı
YÖK-Üniversite-Sanayi İş Birliği Komisyonu Toplantısı

Yök-Üniversite-Sanayi İş Birliği Komisyonu Toplantısı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 100/2000 YÖK Doktora bursunun sanayi için bir benzeri olan "Sanayi Doktora Programı" nı hayata geçirmeyi hedefliyoruz diye belirtti.

#Akademik Haberler
24/01/2019 0 1777

Toplantı Prof. Dr. Saraç başkanlığında YÖK'te düzenlendi. Toplantıya Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Mandal ve kurul üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, üniversite-sanayi iş birliği konusunda çalışma yürüten ilgili kurum ve kuruluşlardan komisyon üyeleri ile YÖK temsilcileri katıldı.

Bu yıl ilk defa gerçekleştirilen YÖK-Üniversite-Sanayi İş Birliği Komisyonu kapsamında,YÖK tarafından yükseköğretimde, sanayinin ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip, uygulama ve beceri yetkinliği yüksek insanların yetiştirilmesi, istihdam odaklı politikaların oluşturulması, geliştirilmesi ve iş birliği hususunda geleceğe yönelik planlama yapılması hususunda konuşuldu.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 100/2000 YÖK Doktora bursunun sanayi için bir benzeri olan "Sanayi Doktora Programı" hayata geçirmeyi hedefliyoruz diye belirtti.

Kaynak

24/01/2019 0 1777
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!