Yükleniyor...
YÖK'ten Uzaktan Eğitime Destek Kotası Haberi
YÖK'ten Uzaktan Eğitime Destek Kotası Haberi

Yök'ten Uzaktan Eğitime Destek Kotası Haberi

YÖK Başkanı Yekta Saraç 29 Nisan 2020 tarihinde yaptığı açıklama ile öğrencilere 6 GB internet kota desteği yapılacağını belirtti

#Akademik Haberler
0 407

29 Nisan 2020 tarihinde YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A Yekta Saraç  twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile YÖK Dersleri Platformu'nun hizmete sunulduğu ve uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere mobil operatörler tarafından 6 GB!lik internet tanımlanacağını açıkladı.

YÖK Başkanı Saraç'ın açıklamasının tamamı şu şekildedir:

"Sevgili gençler, bildiğiniz üzere küresel Kovid-19 salgını nedeniyle evlerinizde kalıp uzaktan eğitim alırken, sizlere çeşitli dijital ders materyalleri ile destek olmak amacıyla yokdersleri.yok.gov.tr adresi üzerinden “YÖK Dersleri Platformunu” hizmete açtık.

Çok ilgi gören platformumuzdan yararlanma hususunda yaşadığınızı ilettiğiniz internet kotası sorununuza yönelik bir süreden beri mobil operatörlerle yürüttüğümüz çalışmalar olumlu şekilde sonuçlandı. Bu konuda sıkıntı yaşayan öğrencilerimize güzel bir haberimiz var.

Artık “YÖK Dersleri Platformu” sayfasında yer alan üniversitelerimize ait dijital ders içeriklerine, mobil operatörleriniz ile yapacağınız işlemler sonrasında hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından verilecek olan 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına "birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler" de dahil olacaktır. (Bu üniversitelerimiz: yok.gov.tr/DuyuruBelgeler

Salgın sürecinde evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerimize destek olmak amacıyla sağlanan 6 GB’lık ücretsiz internet hizmetinden dolayı ülkemizdeki bütün mobil operatörlere şahsım, öğrencilerimiz ve üniversitelerimiz adına teşekkür ederim. @Turkcell, @vodafone, @TurkTelekom"

Kaynak

Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
Rh YDS Deneme Sınavları

10 Özgün YDS Deneme Sınavı ve Online Detaylı Açıklamalı Cevap Anahtarı. 1 Yıl Dijital Kullanım Ücretsiz.

Rh YDS Deneme Sınavları
30/04/2020 0 407
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!