Yükleniyor...
2013-YDS SONBAHAR DÖNEMİ SINAVI' NIN BAŞVURULARI BAŞLADI
2013-YDS SONBAHAR DÖNEMİ SINAVI' NIN BAŞVURULARI BAŞLADI

2013-Yds Sonbahar Dönemi Sinavi' Nin Başvurulari Başladi

2013-YDS SONBAHAR DÖNEMİ SINAVI' NIN BAŞVURULARI BAŞLADI BAŞVURU TARİHİ:15 TEMMUZ-24 TEMMUZ 2013 

#YDS
16/07/2013 0 577

ÖSYM'nin ÜDS,KPDS,KPSS sınavlarını kaldırarak 4 Ocak 2013'te yönetmeliğe koyduğu YDS sınavının ilki 7 NİSAN 2013 tarihinde yapıldı.Sınav süresinin kısaltılması ve soruların zorluğuyla ilgili oldukça eleştiri alan sınavın ikincisi 1 EYLÜL 2013 tarihinde gerçekleştirilecektir.2013-YDS Sonbahar Dönemi Sınavı, ilgili Yönetmelik gereği Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacaktır.
Adaylar, 2013-YDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Sınava başvuru işleminin kılavuzda belirtildiği şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Sınav ücretini yatırıp başvuru işlemini tamamlayan adayların başvuru bilgilerini, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden kontrol ederek başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri ve bu dökümü, sınavın diğer tüm aşamalarında gerekeceğinden özenle saklamaları yararlarına olacaktır.

2011, 2012 veya 2013 yıllarında ÖSYM'nin yapmış olduğu sınav uygulaması gerçekleşen herhangi bir sınava başvuru merkezlerinden başvurmuş olan adaylar kayıt işlemlerini Aday İşlemleri Sistemi'ni kullanarak yapabilirler.

Başvuru kaydı işlemleriniz için "Genel Açıklamalar" ve "Bireysel Başvuru" sayfalarını kullanmalısınız. Başvuru kaydınız tamamlandığında "Aday Bilgilerim" sayfasından bilgilerinizi görebilir ve bu bilgilerin dökümünü alabilirsiniz.

Başvuru kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki işlemleri adım adım takip ediniz.

-Bireysel Başvuru bölümünde görüntülenen formu doldurunuz. Kayıt işleminizi tamamlamak için Başvuru İşlemine Devam Et düğmesine basınız.

-Çıkan ekranda başvuru bilgilerinizi kontrol edip Başvuru İşlemini Tamamla düğmesine basınız.

-"Başvurunuz sistem tarafından başarıyla tamamlanmıştır. Başvuru bilgilerinizi incelemek ve yazıcıdan çıktısını almak için soldaki 'Aday Bilgilerim' bağlantısına girebilirsiniz." mesajı görüntülendiğinde kaydınız sorunsuz gerçekleştirilmiştir. 

-Aday Bilgilerim bağlantısına tıklayarak başvuru bilgilerinizi görebilir ve bu bilgilerin dökümünü alabilirsiniz.
Notlar:

Başvuru İşlemini Tamamla düğmesine basarak kaydınızı yaptığınızda, sınav bilgilerinizi değiştiremeyeceksiniz. Lütfen verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olarak işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

Başvuru yapabilmek için banka ödemesini yapmış olmanız gerekmektedir. Ödemeyi yaptığınız halde banka ödemesi yapmadığınıza dair bir uyarı alıyorsanız, adına ödeme yaptığınız T.C. Kimlik Numarasını kontrol ediniz.

Banka ödemeleri, yapıldığı anda sisteme işlenmekte ve kayıt yapılabilmektedir. 

YDS Sınavı'na girecek tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz.

16/07/2013 0 577
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!