Yükleniyor...
2018 YDS İlkbahar Dönemi Sınavına Nasıl Hazırlanırım?
2018 YDS İlkbahar Dönemi Sınavına Nasıl Hazırlanırım?

2018 Yds İlkbahar Dönemi Sınavına Nasıl Hazırlanırım?

Kamu personelliğinden akademik kariyere kadar birçok sektörde İngilizce yeterliliği her geçen gün daha da önemli bir hal alıyor. ÖSYM tarafından adayların yabancı dil yeterliliğini ölçmek adına düzenlen YDS, yukarıda bahsettiğimiz iş kollarında çalışan kişiler için günümüzde önemli bir şart olarak karşımıza çıkıyor.

2018 YDS İlkbahar’da Çıkabilecek Sorular Nelerdir?

YDS, adayların İngilizce gramer bilgisi, kelime bilgisi, okuma ve anlama gibi becerilerini test eden bir yapıya sahiptir. Adayların toplamda 80 soru üzerinden karşılaşacağı soru tipleri ve sırası genel hatlarıyla şu şekildedir:

-İlk 16 soru, vocabulary (kelime), preposition (edat), tense (yüklem), connectors (bağlaç), relative clauses (sıfat cümleciği), noun clauses (isim cümleciği) ve diğer gramer soruları özelinde oluşmaktadır.

Bu bölümde, vocabulary kısmından 1 noun (isim), 1 verb (fiil), 1 adjective (sıfat), 1 adverb (zarf), 2 phrasel verb (takım fiil) olmak üzere toplam 6 soru gelmektedir. Geriye kalan sorularda gramer sorularının belirli bir sayısı olmamakla birlikte ağırlıklı olarak tense, connectors ve preposition sorulmaktadır.

-10 adet cloze test sorusu yer almaktadır. 2 paragraf için 5’er soru vardır.

-10 tane cümle tamamlama sorusu ile karşılaşırız.

-6 adet çeviri sorusu sorulmaktadır. 3 tanesi İngilizceden Türkçeye, 3 tanesi ise Türkçeden İngilizceye çeviri bilgisini ölçmektedir.

-Toplam 20 soru için 5 paragraf yer almakta ve her paragrafta 4 soru sorulmaktadır.

-5 diyalog tamamlama sorulmaktadır.

-4 eş anlamlı cümle sorusu gelmektedir.

-4 adet paragraf tamamlama sorusu çözmemiz istenir.

-Son olarak 5 tane ilgisiz cümle sorusu adaylara sorulmaktadır.

Yukarıda yer alan dağılımdan da anlaşılacağı üzere 2018 YDS İlkbahar’a hazırlanırken bir yandan gramer bilginizi arttırmalı diğer yandan bol bol okuma alıştırmaları yapmalı, yeni kelimeler öğrenerek kelime bilginizi olabildiğince geliştirmelisiniz. Ayrıca çalışmalarınızın gidişatını görebilmek için denemeler çözmeli, takıldığınız, hata yaptığınız soruları inceleyerek yanlış yapma ihtimalinizi azaltmalısınız.


2018 YDS İlkbahar İçin Tüm Bunlar Yeterli mi?

2018 YDS İlkbahar’a hazırlanmaya karar verdiğiniz süreçten sınav gününe kadar birçok problemle karşılaşabilirsiniz. Ezberlediğiniz kelimeleri unutabilir, okuduğunuz soruları yanlış anlayıp, yanlış şıkkı seçebilirsiniz. Ama unutmayın! Çalışmak insana ihanet etmeyen tek şeydir. Bu yüzden sınava hazırlık sürecinde sergileyeceğiniz çalışmaların düzenli ve disiplinli bir şekilde olması başarıya ulaşmanıza büyük katkı sağlayacaktır.


YDS’de Başarıya Giden Yol: Özveri + Motivasyon

Bazen çok çalışmak her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Bu yüzden, çalışmalarınız hem düzenli olmalı hem de belirlenen süre zarfını planlı ve etkin bir şekilde geçirme üzerine kurulmalıdır. YDS’ye hazırlanan bir adayın başarılı olmasında etkili olan önemli unsurlardan bir tanesi de düzenli ve disiplinli çalışmaktır. Ne olursa olsun mutlaka düzenli ve disiplinli çalışmayı bırakmayın. Ayrıca unutmayın İngilizce bir birikim işidir. Kimse kısa süre içerisinde bir dil öğrenemez. Sabırlı olun ve düzenli çalışmayı ertelemeyin.


İndirim Kaçırmayın!

2018 YDS İlkbahar Dönemi kapsamında gruplarımıza toplu katılım indiriminden faydalanarak katılabilirsiniz.

-2'li alımlarda %10

-3'lü alımlarda %15

-4'lü alımlarda %20 sepetinizde otomatik olarak uygulanacaktır.


2018 YDS İlkbahar’a İlk Kez Gireceğim, Nasıl Hazırlanmalıyım?

Eğer ilk kez bu düzeyde bir yabancı dil sınavına hazırlanacaksanız ve İngilizce bilginiz yetersizse sizlere başlangıç için 2018 İlkbahar Ön Hazırlık, 2018 İlkbahar Temel Akademik Çeviri ve 2018 İlkbahar YDS Hazırlık gruplarımızı öneriyoruz. Peki bu gruplar nedir, neler öğreneceğim?

–2018 İlkbahar Ön Hazırlık: Bu grup İngilizceye yeni başlayanlar ya da uzun süre İngilizceyle ilgilenmemiş olan adaylar için hazırlanmıştır. Ön Hazırlık grubunda İngilizceye sıfırdan başlanır. En temel bilgiler, gramer yapıları, kelime çalışmaları ve temel collacation çalışmaları gerçekleştirilir. Kısaca söylemek gerekirse bu grupta adaylar bir sonraki seviyede alacağı İngilizce eğitimi için hazırlanmaktadır.

–2018 İlkbahar YDS Hazırlık: Bu grupta temel gramer bilgisinden başlayarak, detaylı YDS soru tipi analizleri, YDS sorularının çözüm yolları gibi 2018 YDS İlkbahar’a eksiksiz hazırlanmanızı sağlayacak tüm çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, bu grupta detaylı paragraf çözümleri, okuma, çeviri, kelime ve collacation çalışmaları da yapılmaktadır.

–2018 İlkbahar Temel Akademik Çeviri: Hem YDS hem de YÖKDİL okuduğunu anlamaya dayalı sınavlardır ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirerek bu sınavlardan iyi puanlar almak hayal değildir. Temel Akademik Çeviri grubu adaylara sıfırdan akademik düzeyde çeviri öğretmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu gruba katılanlar cümle düzeyinden başlayarak çeviri yapmanın inceliklerini öğrenirken aynı zamanda kelime ve collacation bilgilerini geliştirmektedirler. Bu grubun adaylara en büyük avantajı YÖKDİL ve YDS’de okuma anlama sorularında daha başarılı olmayı sağlamasıdır. Ayrıca Temel Akademik Çeviri Grubu adayların sınavda hızlanarak zamanı daha etkili kullanmalarını sağlar.


Daha Önce YDS’ye Girdim, Puanımı Nasıl Yükseltirim?

YDS’ye daha önce girmiş ve belirli bir puan almış adaylar puanlarını yükseltmek isteyebilmektedir. Bu noktada adaylar belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahiptir ve çalışma yöntemleri de buna göre değişmektedir. Eğer 2018 YDS İlkbahar Dönemi’nde puanınızı yükseltmek istiyorsanız ve daha önce 50 puandan yüksek bir puan almışsanız 2018 İlkbahar Soru Çözüm grubumuza, 2018 İlkbahar İleri Çeviri grubumuza ve 2018 İlkbahar Deneme grubumuza katılabilirsiniz.


Peki Soru Çözüm Grubu, İleri Akademik Çeviri Grubu ve Deneme Grubu Adaylara Neler Katmaktadır?


–2018 İlkbahar Soru Çözüm:
Bu grubun amacı belirli bir İngilizce bilgisine sahip adayların YDS’de çıkan soru tiplerinin çözüm yollarını öğrenmesini sağlamaktır. Soru Çözüm grubunda temel gramer çalışmaları gerçekleştirilmez bunun yerine daha yüzeysel geçilerek adayların olabildiğince çok soru çözmesi hedeflenmektedir. Ayrıca bu grupta detaylı paragraf çözümleri, ileri düzey okuma, çeviri, kelime ve collacation çalışmaları da yapılmaktadır.


–2018 İlkbahar İleri Akademik Çeviri:
Bu grup çeviri ve okuma konusunda bir temele sahip olan ve bu becerisini geliştirmek isteyenlere yönelik bir gruptur. İleri Çeviri grubunda, ileri düzey metinler, ileri düzey kelimeler ve collacationlar üzerinde yoğun çalışmalar yapılacaktır. İleri Çeviri Grubu YDS ve YÖKDİL’de okuma-anlama sorularında kendisini geliştirmek isteyenler için özellikle faydalı bir gruptur. Bunun yanı sıra hem Temel Çeviri hem de İleri Çeviri grupları kendisini çeviri konusunda geliştirmek ve herhangi bir sınava hazırlanmayan kişiler için de uygundur.


–2018 İlkbahar Deneme Grubu:
Daha önce sınava girmiş ancak hedefine ulaşamamış olanlar ya da aldığı puanı artırmak isteyenlerin katılabileceği bir gruptur. Özellikle sınava 1 ay kala yoğunlaşarak istediği puanı almak isteyenler için uygundur. Bu grupta her ders günü bir deneme sınavı içerisindeki sorular detaylı açıklamalarla çözülecektir.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
04/05/2018 0 9277
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!