Yükleniyor...
2020 YKS Ertelendi
2020 YKS Ertelendi

2020 Yks Ertelendi

26 Mart 2020 tarihinde YÖK Başkanı Yekta Saraç basın açıklaması ile YKS'nin ertelendiğini duyurdu.


26 Mart 2020 tarihinde YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın yaptığı açıklama ile Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 25-26 Temmuz tarihine ertelendiğini belirtti.

YÖK Başkanı Saraç, basın toplantısında; Coronavirus salgını ve bu nedenle uygulanan uzaktan eğitime geçiş süreci ayrıca bu sürecin nasıl işleyeceği ve alınan önlemler doğrultusunda ertelenen sınav tarihleri üzerinde durdu.

Açıklamasında ana başlıklardan Covid-19 salgını nedeniyle bu sene bahar döneminde eğitim-öğretim sürecinin uzaktan eğitim, açık öğretim ve dolayısıyla dijital materyaller üzerinden ilerleyeceğini bunun için açık öğretim programlarına sahip 3 üniversitenin (Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi) katkıları ile ders materyallerinin YÖK Dersleri Platformu adı altında tüm üniversitelere açıldığını ve üniversitelerin katkıları ile bu platformun geliştirilmekte ve içerik anlamında zenginleştirilmeye devam edildiğini vurguladı.

Son olarak YÖK Başkanı Yekta Saraç, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS)  25-26 Temmuz 2020 tarihine ertelendiğini duyurdu. 

YKS'de sorulacak müfredat ile ilgili, önceliğin yaşanılan salgının yarattığı ortam ve uyum sağlama süreci nedeniyle öğrencilerin lehine olacak çözümler üretme yönünde olması gerektiğini iletti. YKS müfredatı ile ilgili açıklamalarına; "Sınavda sorulacak sorular, bu soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde onlardan gelen tekliflere göre şekillenecektir. " sözleri ile devam eden Saraç, basın toplantısını salgın süreci ile alakalı birlik, beraberlik ve sabır dilekleri ile tamamladı.


KaynakEksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
27/03/2020 0 713
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!