Yükleniyor...
3. YÖKDİL Fırsatını Kaçırmayın!

3. Yökdil Fırsatını Kaçırmayın!

Biliyorsunuz ki YÖKDİL sınavının bu seneye özel üç kere yapılacağı ilan edilmiş ve 3. YÖKDİL sınavının kasım ayında gerçekleştirileceği açıklanmıştı. İlk YÖKDİL mart ayında gerçekleştirilmiş ve ardından temmuz ayında 2. YÖKDİL sınavı yapılmıştı.

Temmuz ayında gerçekleştirilen YÖKDİL, YDS’ye göre nispeten daha kolay gibi görünse de çalışmayan ve sınavın kolay olacağını düşünen bir çok adayı zorlamıştı. Gerçekleştirilen sınavlar göz önüne alındığında, 3. YÖKDİL sınavına katılmayı düşünen adayların ciddiyetle ve eksiksiz olarak hazırlanmaları gerekmektedir. Bu yüzden, İngilizce dil puanına ihtiyaç duyan adayların, 3. YÖKDİL fırsatını kaçırmamak adına şimdiden gerekli çalışmalara başlamalarını tavsiye ediyoruz.

 

1. YÖKDİL Analizi ve Olası Doğru Cevapları

2. YÖKDİL Analizi ve Olası Doğru Cevapları

 


YÖKDİL sınavına hazırlanmak daha mı avantajlı?

-YÖKDİL’de soruların Sağlık, Sosyal, Fen şeklinde alanlara ayrılarak soruluyor olması adayların daha aşina olduğu kelimelerle karşılaşacağı anlamına gelebilir.

-YDS’de (4 x 5) 20 tane Paragraf sorusu soruluyorken YÖKDİL’de (4 x 5) 15 tane soruluyor olması sınava katılan adaylar için ufak da olsa bir avantaj olarak görülebilmektedir.

-YDS’de sorulan diyalog tamamlama ve eş anlamlı cümle soru tiplerinin YÖKDİL’de sorulmaması bir avantaj olarak görülebilir çünkü sınava hazırlanırken daha az soru tipine çalışılması diğer soru tiplerine daha fazla vakit ayırabileceğiniz anlamına gelebilir.

-YDS’de 6 tane çeviri sorusu sorulmaktadır. YÖKDİL’de ise çeviri soru tipi sayısı 12’ye çıkarılmıştır. YÖKDİL’de çeviri sorularının sayısının artması adaylar için büyük bir avantaj olarak görülebilir çünkü çoğu aday için sınavda en kolay çözülen soru tipi çeviri sorularıdır.

YÖKDİL sınavının detaylı analizi için lütfen tıklayınız.


Kasım ayında gerçekleştirilecek 3. YÖKDİL sınavına hazırlanmayı düşünen adaylar, Ön Hazırlık, Temel Akademik Çeviri ve YÖKDİL Deneme Gruplarıyla eksiksiz hazırlanabilirler.

Belirli bir puana sahip adaylar için ise YÖKDİL Geçmiş Dönem Dersleri ve YÖKDİL Deneme Grubuyla 3. YÖKDİL sınavına hem eksiksiz hazırlanabilir hem de iki gruba birlikte katılarak indirim kazanabilirler.

Hangi düzeyde olursanız olun kasım ayındaki YÖKDİL fırsatını kaçırmayın! YÖKDİL’e hazırlanmak istiyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız Remzi Hoca’nın rehberliğinde bu sınava eksiksiz hazırlanabilirsiniz.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
25/09/2017 0 1475
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!