Yükleniyor...
ALES Geçerlilik Süresi Belli Oldu
ALES Geçerlilik Süresi Belli Oldu

Ales Geçerlilik Süresi Belli Oldu

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK), Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitime Giriş Sınavı (ALES) dahilinde 7 Eylül 2017 tarihinde köklü değişikliklere gitmesi akıllarda sınavla ilgili çeşitli soru işaretleri oluşturmuştu. Bugün, ÖSYM'nin internet adresinde "2017-ALES Sonbahar Dönemi: Kılavuz ve Başvuru Bilgileri"nin yayınlanması ile sınavın geçerlilik süresinde dair soru işaretleri de cevaplanmış oldu.

Kılavuzun "Genel Bilgiler, Temel İlke ve Kurallar" bölümünde yer alan ve geçerlilik süresini belirleyen "1.5. madde" aşağıdaki şekilde yer almaktadır;


"Bu sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir. Geçmiş yıllarda söz konusu sınavdan alınan puanların geçerlilik süresi de sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 3 yıldan 5 yıla uzatılmıştır."


Bu madde ile birlikte yeni alınacak ALES sonuçlarının yanında geçmişte alınan ALES sonuçlarının da geçerlilik süresi, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl olarak belirlenmiştir.


ALES'te yapılan değişikliklere dair bilgi edinmek ve sınav kılavuzunu incelemek için aşağıda yer alan bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

ALES'te Köklü Değişiklik

2017 ALES Sonbahar Dönemi Başvuruları Başladı

Kaynak

26/09/2017 0 21617
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!