Yükleniyor...
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENİMİ GÖRMEK İÇİN ALINACAK ÖĞRENCİLER KONTENJANLAR KABUL ŞARTLARI VE ÖN KAYIT BAŞVURULARI

Ankara Üniversitesi 2013-2014 Eğitim Öğretim Yili Güz Dönemi Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrenimi Görmek İçin Alinacak Öğrenciler Kontenjanlar Kabul Şartlari Ve Ön Kayit Başvurulari

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENİMİ GÖRMEK İÇİN ALINACAK ÖĞRENCİLER KONTENJANLAR KABUL ŞARTLARI BELİRLENMİŞTİR. 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENİMİ GÖRMEK İÇİN ALINACAK ÖĞRENCİLER KONTENJANLAR KABUL ŞARTLARI BELİRLENMİŞTİR.

TÜRK VE YABANCI UYRUKLU ADAYLARIN BAŞVURU TARİHLERİ: 10-28 HAZİRAN 2013
TÜRK VE YABANCI UYRUKLU ADAYLAR İÇİN MÜLAKAT TARİHLERİ :01-03 TEMMUZ 2013
KESİN KAYIT TARİHLERİ: 02-13 EYLÜL 2013

ÖN KAYITTA İSTENEN BELGELER
1) Aday kayıt ve mülakat giriş formu (2 adet)
http://ensbasvuru.ankara.edu.tr internet adresinden temin edilerek elektronik olarak doldurulacaktır. Başvuru Kılavuzunda, Aday Kayıt ve Mülakat Giriş Formunu doldurmanız için gerekli aşamalar anlatılmaktadır. http://sosbilens.ankara.edu.tr/?page_id=835
2) ALES sonuç belgesi fotokopisi İlgili programlarımız için istenen en az ALES puanları kontenjan tablosunda belirtilmiştir. ALES sınav belgesinin geçerlik süresi 3 yıldır.
3) Yabancı dil belgesi fotokopisi İlgili programlarımız için istenen en az yabancı dil puanları kontenjan tablosunda belirtilmiştir.YDS/ÜDS ve KPDS için süre sınırı yoktur. TOEFL için 2 yıldır.
4) Diploma veya çıkış belgesinin aslı ve onaylı fotokopisi
5) Mezuniyet not ortalamasını gösteren çizelge/transkriptin orjinali ya da onaylı fotokopisi
a) 100’lük not sisteminden mezun olan adayların, mezuniyet notlarını sisteme girmeleri gerekmektedir. Adaylar aynı zamanda Anabilim Dalları tarafından kontenjan tablosunda istenen 4’lük not sistemindeki başvuru koşulunu da sağlamalıdır. Adaylar bu koşulu sağlayıp sağlamadıklarını http://sosbilens.ankara.edu.tr/?page_id=169 linkinde bulunan tablolar vasıtasıyla kontrol edebilirler.4’lük not sisteminden mezun olan adayların, mezuniyet notlarının 100’lük sistemdeki karşılığını başvuru sistemine girmeleri gerekmektedir. Adayların aynı zamanda 100’lük sistemdeki bu notu, ön kayıt sırasında mezun oldukları üniversiteden alacakları resmi bir belge ile belgelendirmelerigerekmektedir. Bu belge ile başvuru yapamayan adayların “geçme notunun 50 olduğu üniversiteleriçin” geçerli olan eşdeğerlik tablosunu kullanmaları gerekmektedir.
http://sosbilens.ankara.edu.tr/?page_id=169
b) 100’lük sistemdeki notu transkriptinde görünmeyen adayların üniversitelerin geçme notlarınıdikkate alarak http://sosbilens.ankara.edu.tr/?page_id=169 linkinde bulunan tablolar yoluyla not çevrimi yapmaları gerekmektedir. Geçme notunun ne olduğunu belgeleyemeyen adayların “geçmenotunun 50 olduğu üniversiteler için” geçerli olan eşdeğerlik tablosunu kullanmaları gerekmektedir.Bu notu kullanmak isteyen adayların belirtilen linkteki dilekçeyi doldurup ön kayıt sırasında Enstitümüze teslim etmeleri gerekmektedir.
6) 2 adet fotoğraf (Aday kayıt ve mülakat giriş formuna yapıştırılacaktır.)
7) Doktora programına yüksek lisans derecesiyle başvuran adayların Tezli Yüksek Lisans mezunu olmaları zorunludur (06 Şubat 2013 tarihinde yayınlanan Lisansüstü Eğitim Ve Öğretim YönetmeliğindeDeğişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1 maddesine göre).
MADDE 17 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici 3 üncü madde eklenmiştir.“GEÇİCİ MADDE 3 – Bu Yönetmeliğin 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi 6/2/2013 tarihinden önce tezsizyüksek lisans programlarına kayıtlı olan öğrenciler hakkında uygulanmaz.”
8) Türk uyruklu öğrencilerden yabancı ülkedeki bir üniversiteden mezun olmaları durumunda,YÖK’ten diploma denklik belgesi gerekmektedir. Denkliğini henüz alamamış öğrencilerin kesin kayıt işlemleri yapılacak, akabinde YÖK’ten denklikleri Üniversitemiz tarafından sorulacak ve denklik sağlanmaması durumunda başvuru ve kayıtları iptal edilecektir.

Türk uyruklu adaylar aşağıda sayılan belgeleri 10-28 Haziran 2013 tarihleri arasında, şahsen veya noter onaylı vekalet verdikleri kişi tarafından Enstitümüze (Gölbaşı Yerleşkesine) teslim etmeleri gerekmektedir.

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI (TEMMUZ DÖNEMİ) KONTENJAN TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ.
Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
18/06/2013 0 2441
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!