Yükleniyor...
ANKARA ÜNİVERSİTESİ  UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS  BAŞVURULARI

Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Başvurulari

ANKARA ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM TEZSİZ  YÜKSEK LİSANS ÖĞRENİMİ İÇİN ÖĞRENCİ ALIMI BAŞLADI.

Gazetecilik Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programı


Türkiye’nin gazetecilik ve iletişim alanındaki ilk uzaktan eğitim yüksek lisans programı başlıyor.Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi 
ANKUZEM ve Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yürütülecek olan Gazetecilik Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programı başvuruları 19-23 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacak.
Program, gazeteci olan, olmak isteyen ya da medya sektöründe çalışmak isteyenler için hem mesleki bir formasyon kazandırma hem de gazetecilik ve habercilikle ilgili eleştirel bir tartışmayı yürütebilecek akademik yeterlilik kazandırmayı amaçlamaktadır. Medya ve iletişimle ilgili gelişmeleri kapsamlı biçimde değerlendirebilmenin peşinde olan ve birçok farklı disiplinden gelen lisans mezunları program sonunda, kuramsal bilgi edinmenin yanı sıra multimedya becerileri (haber yazma, sesli haber, görüntülü haber) konusunda da pratik yapma olanağı bulacaklardır.
Program kontenjanı 45 kişi olup programa başvuruda ALES ve yabancı dil şartı bulunmamaktadır.
Programla ilgili ayrıntılı bilgiler için http://sosbilens.ankara.edu.tr adresindeki Sosyal Bilimler Enstitüsü web sayfasına, uzaktan eğitimle ilgili bilgiler için http://www.uzem.ankara.edu.tr adresine bakılabilir.

Sağlık Kurumları Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programı

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Kurumları Yönetimi Anabilim Dalı altında açılan, "Sağlık Kurumları Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programı" 2013-2014 eğitim-öğretim yılı için başvurular 26-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Sağlık Kurumları Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programı, Türkiye'nin sağlık alt yapısının tanımlanması, geliştirilmesi ve sağlık sisteminin amaçlarının gerçekleştirilmesine yönelik planlama, örgütleme, yürütme, koordinasyon ve denetim fonksiyonlarına ilişkin kavram, ilke, model ve tekniklerin bilinçli bir şekilde uygulanması bilgi ve becerisine sahip nitelikli ve profesyonel sağlık yöneticileri yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Program'a 40 öğrenci alınacak. Eşit Ağırlık türünde ALES puanının en az 55 olduğu programda yabancı dil koşulu aranmamakta.
Gerekli tüm bilgiler http://sagbilens.ankara.edu.tr adresindeki Sağlık Bilimleri Enstitüsü web sayfasında ilan edilmiştir. Uzaktan eğitimle ilgili bilgiler için http://www.uzem.ankara.edu.tr adresine bakılabilir.

Sosyal Hizmet Tezsiz Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programı

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sosyal Hizmet Anabilim Dalı altında açılan tezsiz yüksek lisans programı, “Sosyal Hizmet” için başvurular 26-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
Sosyal Hizmet Tezsiz Yüksek Lisans Uzaktan Eğitim Programı’nın temel hedefi, sosyal hizmetin ana ilke, kuram, yaklaşım ve yöntemleri yanında insan refahını belirleyen süreçlere ilişkin nitelikli insan kaynağını geliştirmek olarak belirlenmiştir.
Program kapsamında aşağıdaki bilgi ve becerileri kazandırmaya yönelik dersler bulunuyor:

· Çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar, engelliler, yoksullar, suçlular gibi toplumun dezavantajlı bireyleri ve gruplarıyla çalışma
· Aileler ve toplumla çalışma
· Toplumdaki bireyleri ve grupları etkileyen sosyal, psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik olgu ve olayların nedenlerini anlama
· Bilimsel bilginin kullanılması yoluyla birey, aile, grup, topluluk ve toplum düzeylerinde arzu edilen değişimleri sağlamak için ilgili uygulama ve müdahale yöntemlerine dönük bilgi ve beceriler

Program’a 50 öğrenci alınacaktır. Eşit Ağırlık türünde ALES puanının en az 60 olduğu programda yabancı dil koşulu aranmamaktadır.
Programla ilgili daha fazla bilgi http://sagbilens.ankara.edu.tr adresinden edinilebilir. Uzaktan eğitimle ilgili bilgiler için http://www.uzem.ankara.edu.tr adresine bakılabilir.

İnsan İlişkileri Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programı:

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan İlişkileri Anabilim Dalı İnsan İlişkileri Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programına, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında öğrenci kabul edilecektir. Başvurular 19-23 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Program kontenjanı 50 kişidir. Sözel puan türünde ALES puanının en az 55 olduğu programda yabancı dil şartı bulunmamaktadır.
Program başvurularına ilişkin ayrıntılı bilgiler, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün
http://sosbilens.ankara.edu.tr/ adresinde ilan edilmiştir. Uzaktan eğitimle ilgili bilgiler için http://www.uzem.ankara.edu.tr adresine bakılabilir.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
19/08/2013 0 5926
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!