Yükleniyor...
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi alacaktır.

T.C. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN


Üniversitemiz Fakültesi ve Enstitüsünde açık bulunan Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 25. maddeleri ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca Doçent (Devamlı Statüde) ve Yardımcı Doçentler alınacaktır.

* Doçent kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (4 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

* Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları kapsayan ve belgeleyen dosya ile (4 nüsha) ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Enstitü Müdürlüğümüze başvurmaları duyurulur.

Aranan Nitelikler:

(a) Adayların bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

(b) Adayların Mikro Elektro Mekanik Sistemler (MEMS), Atomik Kuvvet Mikroskobu (AFM), Metamalzeme konularında uzmanlığının olması gerekmektedir.

(c) Adayların hassas deprem konum ve kaynak parametreleri, çevresel gürültü ve fay zonu dalgaları kullanarak yerkabuğunu ve deprem süreçlerini anlama konusunda uzmanlaşmış olmaları ve bu konularda uluslararası dergilerde yayın yapmış olmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgiye linkinden ulaşabilirsiniz.

15/04/2017 0 592
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!