Yükleniyor...
CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENİMİ GÖRMEK İÇİN ALINACAK ÖĞRENCİLER KONTENJANLAR KABUL ŞARTLARI BELİRLENMİŞTİR.

Celal Bayar Üniversitesi 2013-2014 Eğitim Öğretim Yili Güz Dönemi Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrenimi Görmek İçin Alinacak Öğrenciler Kontenjanlar Kabul Şartlari Belirlenmiştir.

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALIMI BAŞLADI.BAŞVURU TARİHİ : 17-28 HAZİRAN 2013

#Akademik Haberler
0 4317

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR
Tezli Yüksek Lisans adaylarının ALES’ten, başvurduğu programın puan türünde en az 55 puana sahip olmaları gerekmektedir.Tezli yüksek lisans programlarına başvuran adayların Yönetmelik maddesi gereğince yabancı dil sınavı yapılmayacağından, Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil (ÜDS) veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye sınavlarının herhangi birinden en az 40 puan ya da Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarının herhangi birinden eşdeğer puan almış olmaları gerekmektedir. Yabancı dile dayalı öğretim yapan anabilim dallarında yüksek lisansa başvuru için ÜDS veya KPDS sınavından 80 alınması ya da Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarının herhangi birinden eşdeğer puan almış olmaları gerekmektedir.
Tezsiz Yüksek Lisans başvuruları için ALES ve yabancı dil şartı aranmaz.

Doktora adaylarının ALES’ten, başvurduğu programın puan türünde yüksek lisans mezunlarının en az 55 puana sahip olmaları gerekmektedir.
Doktora programlarına başvuran adaylar için Yönetmelik maddesi gereğince yabancı dil sınavı yapılmayacağından, adayların ÜDS veya KPDS'den en az 55 puana ya da Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarının herhangi birinden eşdeğer puan almış olmaları, yabancı dilde eğitim veren anabilim dalına başvurularda ikinci bir yabancı dil sınavından 55 puan almış olmaları gerekmektedir.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Yüksek lisans için lisans, Doktora için lisans ve yüksek lisans öğreniminde aldığı dersleri ve notları gösterir onaylı belge (Transkript)
2. ALES sonuç belgesi (istenilen pu
an türünde en az 55 puan)
3. ÜDS, KPDS , YDS ya da eşdeğer sınav sonuç belgesi
4. Sınava giriş belgesi (Enstitüye evraklarınızı teslim ettiğinizde alınacaktır)
5. 1 adet fotoğraf (online başvuru esnasında sisteme yüklenecektir)
6. Özgeçmiş
Bu kosullara sahip adayların öncelikle online başvuru işlemlerini
http://ubs.cbu.edu.tr/AIS/AcademicProgram/W0118/Login.aspx adresinden tamamladıktan
sonra belirtilen tarihler arasında başvuru için gerekli belgelerini Enstitü Öğrenci İsleriBürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.Posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.

-2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILISAĞLIK BİLİMLERİ KONTENJAN TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ.
-2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI FEN BİLİMLERİ KONTENJAN TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ.
-2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILISOSYAL BİLİMLER KONTENJAN TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
20/06/2013 0 4317
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!