Yükleniyor...
YÖK Başkanı Çetinsaya'dan YDS sınavıyla ilgili gündemde olan eleştirilere yanıt geldi.
YÖK Başkanı Çetinsaya'dan YDS sınavıyla ilgili gündemde olan eleştirilere yanıt geldi.

Yök Başkanı Çetinsaya'dan Yds Sınavıyla Ilgili Gündemde Olan Eleştirilere Yanıt Geldi.

YÖK Başkanı Çetinsaya YDS sınavıyla ilgili şu açıklamalardabulundu : “Son dönemde gündemimize Yabancı Dil Sınavı (YDS) ile ilgili konulargelmiştir. İlk vardığımız sonuçlar gerek sürenin kısaltılması, gereksesorulardaki zorlukların haklı eleştiriler olduğunu gösteriyor”. 

#YDS
15/05/2013 0 1528

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Bodrum ilçesine bağlıTurgutreis beldesindeki bir otelde düzenlenen Üniversitelerarası KurulToplantısı’nda konuşma yaptı: “Son dönemde gündemimize Yabancı Dil Sınavı ile ilgilikonular geldi. Bu konuyu bizzat ben kuruldaki arkadaşlarımla da istişareediyorum. İlk vardığımız sonuçlar gerek sürenin kısaltılması, gereksesorulardaki zorlukların haklı eleştirilerin haklı olduğunu gösteriyor. Bukonuya hassasiyetle eğilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü hepimiz buyollardan geçtik, bu kaynak bizim öğretim üyesi kaynağımızdır.”

Bu konuda üniversitelerarası kurula ortak çalışma yapmayıteklif eden Çetinsaya, “Bir çalışma grubunu faaliyete geçirmek üzereyiz. Sizlerde bir çalışma grubu kurabilirseniz iki taraf birlikte zannederim hem meseleyiteşhis eder hem de çözüm yollarını, ne yapmamız gerektiğini bizlere önerir.İmkansızı istememeliyiz. Yabancı dil meselesinde ülkemizin beklentileridoğrultusunda bir politika izlemeliyiz” dedi.

15/05/2013 0 1528
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Benzer Yazılar
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!