Yükleniyor...
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURULARI
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURULARI

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Ve Doktora Başvurulari

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENİMİ İÇİN ÖĞRENCİ ALIMI BAŞLADI.

Adayların 14 Ağustos 2013 saat 17.00’ye kadar, Fen Bilimleri Enstitüsü web sayfasından                   (http://www.fbe.deu.edu.tr) ön kayıt bilgilerini eksiksiz olarak doldurduktan sonra bilgisayardan alacakları başvuru numarası ile birlikte  aşağıda istenen belgeleri DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ-FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ (Tınaztepe Kampüsü-BUCA) Öğrenci İşleri Bürosuna onaylatarak  teslim etmeleri gereklidir. Öğrenci işlerine onaylatılmamış başvurular geçersizdir.
-Bir programa kayıt hakkı kazanan tüm Yüksek Lisans öğrencileri 09 Eylül 2013 günü saat 09:30 ‘da İktisat Fakültesi Kampüsü Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda (Dokuzçeşmeler-Buca) yapılacak olan İngilizce Yeterlilik ve Düzey Belirleme Sınavlarına gireceklerdir.İngilizce Yeterlik ve Düzey Belirleme Sınavlarından muaf olmak için gerekli şartlar yabancı Diller yüksek okulu ’ndan öğrenilecektir. Bu sınavlarda başarılı olamayan Yüksek Lisans öğrencileri için İngilizce Hazırlık Sınıfı mecburi olup  2013/2014 Öğretim yılı Güz yarıyılı başından itibaren İngilizce hazırlık sınıfına alınacaklardır.
- Mülakatlar ve yazılı sınavlar DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ VE ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ  BÖLÜMLERİNDE (TINAZTEPE KAMPÜSÜ - BUCA) yapılacaktır. 
- Adayın Yüksek Lisansa kabul başarı notu; ALES notunun % 50 Lisans Mezuniyet not ortalamasının % 25’i ve Mülakat ve yazılı sınav notunun ( yazılı ve mülakat  sınavlarının ortalamasının en az 65 almış olması koşulu ile ) % 25 ‘inin toplamı  alınarak hesaplanır. Adaylar gerekli diploma ünvanına sahip olmaları ve mülakat  saatleri çakışmamak kaydı ile en çok üç öğretim programına başvurabilirler. Birden fazla öğretim programına başvurmak isteyen adayların başvuru formunda öğrenim görmek istedikleri öğretim programlarına ilişkin tercih sıralarını belirtmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin programlara yerleştirilmelerinde tercih sıralamaları dikkate alınır. 

-Yüksek Lisans eğitimi, Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Teknolojiler, Coğrafi  Bilgi Sistemleri, Çevre Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Endüstri  Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği (Geoteknik), İstatistik, Matematik, Makina  Mühendisliği (Makina Teorisi ve Dinamiği) programlarında İngilizcedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
a)Enstitümüz web sayfasından alınacak başvuru numarası. 
b) Resmi onaylı ALES Sonuç Belgesi. (Son üç yıl içinde ALES ’ten Yüksek Lisans için en az 55 (sayısal), Doktora için en az 60 (sayısal) puan alınması koşulu aranır. )
c) Resmi onaylı yüksek lisans için lisans, Doktora için Lisans ve yüksek lisans diploması veya resmi onaylı mezuniyet belgesi örneği
d) Yüksek lisans için Lisans öğrenimi sırasında aldığı dersler ve notlarını, Doktora için Lisans ve yüksek lisans öğrenimi sırasında aldığı dersler ve notlarını gösterir resmi onaylı belge
e) Resmi onaylı ve fotoğraflı nüfus cüzdanı örneği (TC Kimlik no belirtir)
f)Kısa özgeçmiş 
g) Var ise yayınlarının bir listesi
h) Üç adet fotoğraf (657 sayılı Devlet Memurları Yönetmeliğine uygun)
ı) Doktoraya başvuracak adaylar için İngilizce başarı belgesi ile (*)
(*) İngilizce Başarı Belgesi: 
a) YDS en az 60,
b) Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (ÜDS) 100 üzerinden en az 60 puan, 
c) KPDS en az 60, 
d) TOEFL (En az 531- 198-72 puan),
e) IELTS (En az 4 puan almış alan) adaylar başvurabilir.

-2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI  FEN BİLİMLERİ KONTENJAN TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ.
Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
Rh More Than Reading 1

1500 Okuma-Anlama Sorusu, 1000 Kelime ve Yapı Sorusu; Detaylı Ek Kitap ve 1 Yıl Ücretsiz Online Hizmetler.

Rh More Than Reading 1
Rh YDS Deneme Sınavları

10 Özgün YDS Deneme Sınavı ve Online Detaylı Açıklamalı Cevap Anahtarı. 1 Yıl Dijital Kullanım Ücretsiz.

Rh YDS Deneme Sınavları
20/06/2013 0 9439
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!