Yükleniyor...
İngilizce’ye Temelden Başlıyorum. Ne Yapmalıyım?

İngilizce’Ye Temelden Başlıyorum. Ne Yapmalıyım?

İngilizce öğrenmeye başlamadan önce bireysel olarak yapmamız gereken en önemli şey mental olarak bu sürece kendimizi hazırlamaktır. Belirtmekte fayda var; İngilizce, kısa süreli bir çalışma ile öğrenilemez. Daha doğrusu, herhangi bir dil kısa bir süreçte öğrenilemez, özümsenemez. Bu yüzden, öğrenmeye başlamadan önce hangi nedenlerden dolayı İngilizce öğrenmek istediğimizi net bir şekilde belirlemeli ve İngilizce bilmenin bize sağlayacağı yararları bol bol düşünmeliyiz. Bu mental hazırlık, hem öğrenme sürecimizi hızlandırmamıza hem de bu sürecin sonunda başarıya ulaşmamıza yardımcı olacaktır.

Öğrenmeyi İsteyin

İngilizce öğrenme, en temelde emek ve zaman isteyen bir eylemdir. Ne kadar çok ilgilenir, dille ne kadar çok içli dışlı olursanız haliyle daha çok öğrenir, daha kısa sürede hedeflerinize ulaşma imkanı yakalarsınız. Bu doğrultuda, İngilizce öğrenmeye ayıracağımız süreyi vakit kaybı olarak görmemeliyiz. Çalışmalarımızdan keyif almalı, verdiğimiz emeğin karşılığını alacağımıza dair sürekli olumlu düşünceler içerisinde olmalıyız. Böylelikle İngilizceyi sıkılmadan, keyif alarak öğrenebiliriz.

En Baştan Başlayın

İngilizceyi tam anlamıyla öğrenebilmek için en temelden çalışmaya başlamamız gerekir. Yani gramerden. Zamirler, zamanlar, edatlar, kelime çekimleri, cümle yapıları gibi İngilizcenin temel yapısına yönelik yapacağımız bu çalışmalar hem dili özümsememize hem de dile yönelik okuma ve anlama kapasitemizi arttırmamıza katkı sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de kişinin sıkılma düzeyidir. Gramer çalışmalarımız kapsamında kendimizi bunaltmadan, verimli bir süreç geçirmek için kolaydan zora doğru ilerlemeliyiz. Ayrıca, zor ve öğrenmesi vakit alan konularda ise konuyu bölerek çalışmalıyız. Bu sayede, çalışmalarımızı rahat ve etkili bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Temelden başlayıp her geçen gün daha da ileriye gideceğimiz gramer çalışmamızla birlikte kelimelerin çekimlerini, cümle içinde yer alış biçimlerini görme fırsatı bulacağız. Zamanla okuduğumuz cümleleri ve paragrafları daha rahat anlayacak verilmek istenen mesaja yönelik doğru çıkarımı yapma ihtimalimizi arttırmış olacağız.

Olabildiğince Okuyun

Okuma çalışmalarının İngilizceyi hızlı ve kapsamlı bir şekilde öğrenmemizde rolü çok büyüktür. Çünkü, gramer konularını ve kurallarını uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı buluruz. Ne kadar çok okursak anlama düzeyimiz de o kadar artacaktır. Bu doğrultuda;

Konusu ilgimizi çeken temel düzey hikaye kitapları okuyarak başlayabiliriz. Kelime ve cümle yapıları basit olacağından anlamamız da kolay olacaktır. Okuma ve anlama düzeyimiz geliştikçe üst düzey hikaye kitaplarına ve romanlara geçebiliriz.

İngilizce gazete ve dergileri, haber sitelerini takip edebiliriz. Buralarda bazı içerikler İngilizce öğrenenlere özel olarak hazırlanıyor. Diğer yandan, mail adresimize günlük ya da haftalık İngilizce bültenler yönlendirebilir, akıllı telefonumuza dünya gündemini İngilizce takip edebileceğimiz uygulamalar yükleyebiliriz. Takip etmesi kolay olacağından günlük yaşantımız içerisinde dahi İngilizce öğrenme çalışmaları yapabiliriz.

Ayrıca, Remzi Hoca Pinterest hesabımızdan YDS ve YÖKDİL gibi sınavlara yönelik akademik yazı ve haberlerimizi inceleyerekte okuma çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce Yaşayın

Günlük yaşamınızın bir çok anında İngilizceye yer verin. Örneğin; toplu taşıma araçlarında iken elinizdeki bir kitaptan ya da mobil uygulamadan İngilizce haberler okuyun. İngilizce altyazılı filmlere gidin. Müzeleri ziyaret edin. Oradaki tarihi eserlerin İngilizce açıklamalarını okuyabilir, keyifli vakit geçirirken İngilizceye de çalışabilirsiniz. Kısacası İngilizce yaşamaya çalışın. Bu ve benzeri aktivitelere günlük yaşamınızda bolca yer verdiğinizde, zamanla İngilizce düzeyinizin geliştiğinizi rahatlıkla görebileceksiniz.

Online Platformlardan Yararlanın

Günümüzde, online platformlarda interaktif bir şekilde gerçekleşen İngilizce öğrenimi hem daha çok bilgiye ulaşmamızı sağlıyor hem de İngilizce öğrenme sürecinde bizlere hız kazandırıyor. Bu doğrultuda, İngilizce öğrenmede kararlı olmanıza rağmen yolun başındaysanız Ön Hazırlık Grubu, Temel Akademik Çeviri Grubu ve İleri Akademik Çeviri Grubumuza katılarak online interaktif eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz. Peki bu gruplarda neler öğreneceğim? (İlgili linklere grup isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

– Ön Hazırlık Grubu: Bu grupta İngilizceye sıfırdan başlanır. Bu yüzden İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ya da uzun süredir İngilizce ile ilgilenmeyenler için özel olarak hazırlanmıştır. Dile dair en temel bilgiler, gramer yapıları, kelime ve temel collacation çalışmaları yapılır. Bu grup ile İngilizce öğrenme yolunda bir sonraki seviye için ilk adımı atmış olursunuz.

– Temel Akademik Çeviri Grubu: Okuma ve anlama daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi dil öğreniminde büyük rol oynamaktadır. Bu yüzden, Temel Akademik Çeviri grubu sıfırdan akademik düzeyde çeviri yapabilmeyi öğretme üzerine kuruludur. Katılımcılarımız cümle düzeyinden başlayarak çeviri yapmayı öğrenirken kelime ve collacation bilgilerini de geliştirirler. Diğer yandan, YDS ve YÖKDİL gibi okuduğunu anlamaya yönelik sınavlara girecek adaylarımız için de uygundur. Bu grup ile okuma ve anlamaya yönelik sorulardaki başarınızı arttırabilir, sınavda hızlanarak zamanı verimli kullanma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

– İleri Akademik Çeviri Grubu: Bu grup çeviri ve okuma konusunda belirli bir birikime sahip olan ve bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere yöneliktir. İleri düzey metinler, kelimeler ve collacationlar üzerinde yoğun çalışmalar yapılır. Özellikle, YDS ve YÖKDİL’de okuma-anlama sorularında kendini geliştirmek isteyen adaylar için önemli bir gruptur. Ek olarak, Temel Çeviri ve İleri Çeviri grupları kendisini çeviri konusunda geliştirmek isteyen katılımcılarımız için de uygundur.

Sınavlara Girin

Sınavlar, mevcut İngilizce okuma ve anlama kapasitenizi ölçme ve dile yönelik bilgi ve becerilerinizi geliştirme hususunda önemli araçlardandır. Bu yüzden, YDS ve YÖKDİL gibi sınavlara girerek elde ettiğiniz sonuçlar kapsamında İngilizce düzeyinizi öğrenebilir, dile yönelik çalışma metotlarınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca, bu sınavlardan elde edeceğiniz puanları kamu personelliği ya da akademik kariyer gibi çeşitli iş kollarında değerlendirebilirsiniz.

Daha önce YDS ya da YÖKDİL’e girdiniz fakat puanınızı yükseltmek mi istiyorsunuz? Aşağıdaki gruplarımıza katılarak hedeflediğiniz puanlara ulaşmak için hemen çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. (İlgili linklere grup isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

– YDS Hazırlık Grubu: Temel gramer bilgisinden başlayarak YDS soru tipi analizleri, YDS sorularının çözüm yolları gibi sınava eksiksiz bir şekilde hazırlanmanızı amaçlayan bir gruptur. Ayrıca, detaylı paragraf çözümleri, okuma, çeviri, kelime ve collacation çalışmaları da yer almaktadır.

– YÖKDİL Hazırlık Grupları (YÖKDİL Fen, YÖKDİL Sağlık, YÖKDİL Sosyal): Fen, Sağlık ve Sosyal olmak üzere 3 ayrı grup olarak hazırlanmıştır. Her grup içeriğinde yer alan okuma, çeviri, kelime vb. Çalışmalar her bir alan için özel olarak hazırlanmıştır.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
26/10/2017 0 7565
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!