Yükleniyor...
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURULARI

Kirikkale Üniversitesi 2013-2014 Eğitim Öğretim Yili Güz Dönemi Yüksek Lisans Ve Doktora Başvurulari

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENİMİ GÖRMEK İÇİN ALINACAK ÖĞRENCİLER KONTENJANLAR KABUL ŞARTLARI BELİRLENMİŞTİR.BAŞVURU TARİHİ : 24-25-26 Haziran 2013

#Akademik Haberler
0 2818
Başvuruda İstenecek Belgeler: 
 Türk Uyruklu Adaylardan İstenecek Belgeler: (Adaylar aşağıdaki belgeleri mülakat sınavında mülakat jürisine teslim edeceklerdir)
• Mezuniyet Belgesi fotokopisi 
• Transkript Belgesi fotokopisi (Lisans/Yüksek lisans derslerinin başarı notlarını, kredilerini, mezuniyet not ortalamasını belirten belge (4’lü sistemdeki  notların 100’lü sistemdeki karşılıklarının da belirtilmesi gerekir.) 
• ALES sınav sonuç belgesi internet çıktısı (Adayın başvuracağı programın puan türünden en az 55,000 standart tam puan alması zorunludur. ALES  Belgesinin geçerlilik süresi 3 yıldır. (2010 Güz ve sonraki ALES belgeleri geçerlidir)
• Yüksek lisans adaylarından ÜDS’den 50 standart tam puan veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan bu puan eşdeğeri puan alan ve son 2  yıl içerisinde Kırıkkale Üniversitesi Yabancı Dil Öğretim Merkezi (KÜYADİM) tarafından yapılan sınavdan 50 ve üzeri puan alanlar, online başvuru sırasında  yabancı dil puanını sisteme girerek yabancı dil sınavından muaf olacaklar, bu adaylar sadece mülakat sınavına gireceklerdir. KÜYADİM’den alacakları  belgeyi veya ÜDS belgesini mülakat jürisine ibraz etmek zorundadırlar. 
• Doktora adayları için ÜDS’den 55 standart tam puan veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan bu puan eşdeğeri puan almış olduğunu  gösterir belgenin internet çıktısı 
• Vakıf Bank Kırıkkale Şubesi, TR180001500158007301086992 no’lu hesaba 50.-TL başvuru ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu. (ATM’lerden gerçekleştirilen ödemeler ve ödeme fişleri kabul edilmeyecektir.) 
 Yabancı Uyruklu Adaylardan İstenecek Belgeler: 
• İlgili Enstitüden alınacak başvuru formu (Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir)
• Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) dan alınacak mezuniyete ilişkin denklik belgesi 
• Transkript Belgesi ve Türkçe tercümesinin fotokopisi (Lisans/Yüksek lisans derslerinin başarı notlarını, kredilerini, mezuniyet not ortalamasını belirten belge (4’lü sistemdeki notların 100’lü sistemdeki karşılıklarının da belirtilmesi gerekir.) 
• Doktora adayları için anadilleri dışında İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinin birinden ÜDS’den 55 standart tam puan veya Üniversitelerarası Kurulca  kabul edilen bir sınavdan bu puan eşdeğeri puan almış olduğunu gösterir belgenin internet çıktısı 
• İki adet fotoğraf 
• Pasaportun kimlik bilgilerini ve geçerlilik süresini gösteren sayfaların fotokopisi 
• Vakıf Bank Kırıkkale Şubesi, TR180001500158007301086992 no’lu hesaba 50.-TL başvuru ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu. (ATM’lerden  gerçekleştirilen ödemeler ve ödeme fişleri kabul edilmeyecektir.) 
Başvuru Şekli: Adaylar aşağıda belirtilen belgelerle birlikte başvuru bürosuna şahsen başvurarak belgelerini teslim edecek daha sonra  http://ebs.kku.edu.tr/otomasyon/enstitu_yeni_ogrenci_kayit.php web adresinden online olarak kayıtlarını gerçekleştirerek sınav giriş belgelerini başvuruda  belirttikleri e-posta adreslerinden alacaklardır. Adayların başvuru formunda belirttikleri alandan farklı bir alana yapacakları online kayıtlar geçersiz sayılacaktır.
 
-2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI  SAĞLIK BİLİMLERİ KONTENJAN TABLOSU İÇİ
-2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI FEN BİLİMLERİ KONTENJAN TABLOSU İÇİN
-2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI  SOSYAL BİLİMLER KONTENJAN TABLOSU İÇİN
Eksiksiz Online YDS+YÖKDİL Hazırlık

YDS+YÖKDİL Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS+YÖKDİL Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
21/06/2013 0 2818
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!