Yükleniyor...
MBA Nedir ve Ne İşe Yarar?

Mba Nedir Ve Ne İşe Yarar?

MBA Ne Anlama Geliyor?MBA farklı alanlarda lisans eğitimi almış üniversite mezunlarının Yöneticilik Formasyonu kazanabilmelerini sağlamayı amaçlayan bir yüksek lisans programıdır.

#Akademik Haberler
0 8075
Kimler MBA okuyabilir?

Bazı okullar halihazırda bir lisans derecesine sahip olmayan kişileri kabul etmektedirler. Ancak genel kurallar, bir ön derecenin gerekli olduğu yönündedir. Akademik kayıtların yanı sıra, başvuru ekipleri yaklaşık üç yıllık yönetim tecrübesi ile pratik iş tecrübesine sahip insanlar arar.

GMAT nedir konusunda değinmeden MBA’in ne olduğunu anlatmak biraz zor.

GMAT Testi Nedir?

Yurt dışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu okulun yüksek lisans,MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan bir testtir.

MBA programlarına kaydolmak için GMAT testini tamamlamalısınız. Önde gelen bir okula girmek için genel olarak 700 GMAT puanı gerekir, ancak diğer okullar, 500-700 aralığında GMAT sonuçlarını kabul ederler; ortalama GMAT puanı 540’dır.

MBA Neleri İçerir?

Bir MBA programı, temel dersler ve seçmeli dersler olarak ikiye ayrılır. Temel Dersler üç kategoriye ayrılabilir: analitik, etik ve işlevsel. Bazı örnekler, strateji, kurumsal sosyal sorumluluk ve finansal yönetim modüllerini içerir. Seçmeli dersler, öğrencilerinin bir uzmanlık alanı kazanmalarını ve ilgilendikleri modülleri seçmelerini sağlar. Popüler seçmeli derslere girişimcilik, uluslararası finans ve proje yönetimi gibi örnekleri sıralayabiliriz. Bir MBA programı sizin ayrıca sosyalleşme aktivitelerine, gerçek iş projelerine ve yurtdışında eğitim gezilerine katılmanızı sağlayacaktır. Yurtdışı gezileri her zaman zorunlu değildir, ancak bazı işletme okullarında önemli bir özelliktir. Elbette uluslararası yönetim, modern yönetici olarak özellikle aranan bir yetenek olarak görülüyor.

Kaç Çeşit MBA vardır?
  • 2 Yıllık Tam Zamanlı MBA
  • Hızlandırılmış MBA
  • Executive MBA
  • Çift Diplomalı MBA
  • Uzaktan MBA
  • Tezli MBA - Tezsiz MBA
  • Türkçe MBA - İngilizce MBA
MBA Size Ne Kazandırır?

MBA Eğitiminin en temel nedeni kendinizi geliştirmektir. MBA Eğitiminin kişisel gelişime, sorumluluk duygusunun artmasına, durumlara geniş açıdan bakabilmeye, sentez yapabilme becerisine, kısacası her açıdan bütünsel bir donanım içinde olunmasına etkisi olduğu söylenebilir. İş Dünyasında MBA önemli bir yer arz etmektedir. MBA, iş dünyasında hangi mevkide olduğunuz ve nerede olmak istediğiniz arasında ki en hızlı yoldur. Üniversite mezunlarının en büyük sorunu olan iş sıkıntısını MBA mezunları neredeyse hiç yaşamıyor. Staj dönemini başarıyla tamamlayan MBA mezunları, istedikleri koşullarda kolaylıkla iş bulabiliyorlar. Kariyerde daha iyi ve kalıcı bir noktaya ulaşmak isteyenlerin tercihi olan MBA programları, istenilen koşullarda iş bulmayı kolaylaştırıyor. MBA programlarına olan ilgi Türkiye'de de giderek artıyor. İlginin yanı sıra her geçen yıl çok sayıda üniversitede dünyayla yarışabilen MBA eğitimleri sunuluyor. Artık üst yönetimde yetkinliklerin ötesinde, farklı olanların ön plana çıktığı, kişisel anlamda varlık gösterebilecek, erdemli, kişilikleriyle farklılık sergileyen, sağduyulu, lider davranışa sahip olan, herkesten farklı olanların boy göstereceği kişiler aranıyor. MBA eğitimi ile sizde üst yönetimde yerinizi alın..

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
28/02/2017 0 8075
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!