Yükleniyor...
More Than Reading 1 - YDS-YÖKDİL Okuma Kitabı

More Than Reading 1 - Yds-Yökdil Okuma Kitabı

YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınavlara girecekler için hazırladığımız More Than Reading 1 - YDS-YÖKDİL Okuma Kitabı olarak sınavlara hazırlananlara eksiksiz okuma pratikleri sağlayacak özel bir okuma kaynağıdır.

İngilizce sınavlara hazırlanan adaylar için okuma-anlama bilgisinin sınav puanı üzerinde her daim önemli bir rolü olmuştur. Özellikle de günümüzde ister TOEFL, IELTS gibi uluslararası sınavlarda isterse de ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ve YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) gibi ulusal sınavlarda olsun, adayların İngilizce gramer bilgilerinin yanında yoğunluklu olarak İngilizce kelime ve okuma-anlama becerileri de test edilmektedir. Dolayısıyla, adaylar da bu sınavlara yönelik hazırlık süreçlerinde dil bilgisinin yanında onlara İngilizce okuma ve anlama noktasında pratik yapma imkanı sunan okuma kitaplarından yararlanmaktadırlar.

More Than Reading 1 de www.remzihoca.com tarafından hazırlanan ve adaylara bolca okuma fırsatı sağlayan bir İngilizce okuma kitabıdır. İçerisinde yer alan kelimelerden okuma parçalarına, sorulardan çeviri pratiklerine kadar tamamı özgün içeriklerden oluşan, İngilizce sınavlara girecekleri tüm çalışma süreçleri boyunca destekleyecek bir niteliğe sahiptir.

Farklı Alanlardan Derlenmiş YDS-YÖKDİL Okuma Parçaları

İngilizce sınavlara hazırlanan adayların hem karşılaşacakları metinleri daha iyi anlamalarına hem de bu metinler üzerine aşinalık kazanarak okuma-anlama noktasındaki genel zihinsel süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı olacak en önemli kaynaklardan biri okuma parçalarıdır. Çünkü okuma parçaları birçok farklı pratikte de olduğu gibi adaya benzer kelimeler ve metinler üzerinden büyük ölçüde tekrar imkanı sağlamaktadır. Bu da dolayısıyla adayın sınavda karşılaşacağı metinleri ve soruları çok daha rahat ve eksiksiz bir şekilde kavrayabilmesine yardımcı olmaktadır.

YANLIŞ

YDS ve YÖKDİL gibi sınavlar için İngilizce kelime ezberlemek yeterli olacaktır.

DOĞRU

İngilizce kelimeleri anlamlarının yanında farklı varyasyonlarıyla birlikte öğrenmek ve cümle içi kullanımlarının yer aldığı okuma parçalarını incelemek YDS ve YÖKDİL gibi sınavlarda adaylara aşinalık kazandırarak yüksek puanlar almalarına yardımcı olacaktır.

More Than Reading 1’de de adayları YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınavlara hazırlıkta destekleyecek toplam 100 okuma parçası bulunmaktadır. Sosyal, Sağlık ve Fen branşlarından derlenen zengin içeriklere sahip bu okuma parçaları özellikle de adayların YDS ve YÖKDİL’de yer alan hem cümle hem de paragraf soru tipleri üzerindeki okuma-anlama düzeylerini önemli derecede artırmaktadır.

YDS-YÖKDİL Kelime Pratikleri

İngilizce sınavlarda puan kazandıran önemli etmenlerden biri de adayların sahip olduğu kelime bilgisidir. Kelimelerin anlamlarını bilmek, hatta kelimeleri eş anlamlarıyla birlikte öğrenmek adayların sınavda yer alan metinleri ve soruları daha doğru bir şekilde kavrayarak çözüme ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Yine bu kelimeleri collocation ve preposition kullanımlarıyla öğrenmek de metinlere olan aşinalıklarını artırmalarına önemli derecede katkı sağlamaktadır.

More Than Reading 1 kitabı okuma parçalarının yanında bu parçalarda geçen kelimelerin çevirilerinin, eş anlamlarının, collocation ve preposition kullanımlarının da birlikte yer aldığı yardımcı kitap olan More Than Reading 1 Supplementary kitabıyla birlikte verilmektedir. Ana kitaptaki okuma parçalarından edindiğiniz bilgileri eş zamanlı şekilde yardımcı kitapta test edebilme imkanı sunan More Than Reading 1, YDS ve YÖKDİL’e hazırlanan adaylar için çok yönlü bir öğrenme aracı olmaktadır.

Hem Soru Çözün Hem Çevirinizi Geliştirin

More Than Reading 1, içerisinde bulunan farklı branşlardan derlenmiş özgün okuma parçalarının yanında kullanıcılara bu metinlerden edindikleri bilgileri anında test edebilme fırsatı sağlayan sorulardan da oluşmaktadır. Okuyuculara tüm kitap genelinde her bir okuma parçasının sonunda o parçayla ilgili cevaplayabilecekleri 15 okuma-anlama sorusu sorulmaktadır. Ayrıca, 10 okuma parçasının 1 bölümü oluşturduğu More Than Reading 1’de her bölüm sonunda, o bölümde geçen kelime ve gramer yapılarından hazırlanmış toplam 100 soru bulunmaktadır. Tüm kitap genelinde ise 1500 okuma-anlama ve 1000 kelime-yapı sorusuyla birlikte toplamda 2500 soru yer almaktadır.

Diğer yandan, kitapta yer alan tüm okuma parçalarının cümle cümle çevirileri de sunulmaktadır.

ÖNEMLİ

Kitapta yer alan çevirilerden faydalanarak hem okuma parçalarını daha detaylı şekilde kavrayabilir hem de çeviri pratikleri yaparak YDS ve YÖKDİL’de yer alan çeviri sorularındaki performansınızı ve sınavın tamamına etki edecek bireysel okuma-anlama becerinizi önemli derecede geliştirebilirsiniz.

Rh+ Platformla Uygulamaları

More Than Reading 1 kitabı ile kitap içeriğinin yanında Rh+ Platform’da yer alan Okuma, Sözlük ve Wordy uygulamalarına da erişim sağlayabilmektesiniz. Bu uygulamalardan faydalanarak kitabınızdan edindiğiniz bilgileri tekrar edebilir ve yeni bilgiler öğrenerek sınava hazırlık sürecinizdeki çalışmalarınızı daha da zenginleştirebilirsiniz. Bu doğrultuda;

Okuma uygulaması üzerinden kitabınızdaki içeriklere ek olarak hazırlanmış farklı okuma parçalarını inceleyebilirsiniz. Bu parçalarda yer alan kelimelerle birlikte cümle cümle çevirileri de öğrenerek okuma-anlama düzeyinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Sözlük uygulamasından ise hem genel hem de kitabınızdaki okuma parçalarında yer alan İngilizce kelimelerin tamamını anlamlarının yanında eş anlamları, collocation ve preposition kullanımlarıyla birlikte örnek cümle kullanımlarını da görerek öğrenebilirsiniz.

Yine Rh+ Platform üzerinden erişeceğiniz Kelime Defteri aracı da hem More Than Reading 1 kitabında hem de uygulamalarımızda ya da bireysel çalışmalarınızda karşılaştığınız kelimelere yönelik listeler oluşturmanıza ve bu listelere dilediğiniz zaman erişerek düzenli bir şekilde kelime öğrenme ve tekrar etme pratiklerinde bulunmanıza yardımcı olmaktadır.

Ayrıca, Wordy uygulamasından yararlanarak bilmediğiniz kelimeleri hem işitme hem de görme duyunuza hitap edecek, kelime öğretimine özel olarak hazırlanmış kelime kartları üzerinden öğrenebilirsiniz.

More Than Reading 1’in Artıları

1. Sosyal, Sağlık ve Fen Bilimleri alanlarından derlenmiş 100 okuma parçası

2. Okuma-anlama, kelime ve gramer bilginizi test edecek 2500 soru

3. Cümle cümle çeviri öğrenme fırsatı

4. Collocation ve preposition kullanımlarıyla birlikte eşsiz bir kelime öğrenme deneyimi

5. Kitabınızla uyumlu, eş zamanlı erişim sağlayabileceğiniz online uygulamalar

Genel İngilizce eğitiminizde ya da YDS ve YÖKDİL gibi İngilizce sınavlara yönelik çalışmalarınızda More Than Reading 1’den faydalanarak temel ve orta düzey okuma parçaları üzerinden okuma-anlama becerinizi geliştirebilir, hedeflediğiniz seviyeye doğru çok daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Okuma-anlama düzeyinizi orta ve ileri düzey okuma parçalarıyla çok daha ileri seviyelere taşımak isterseniz de aşağıdaki butonda yer alan More Than Reading 2 kitabımızı inceleyebilir ve yararlanabilirsiniz. Dilerseniz, hemen bizle iletişime geçerek tüm kitaplarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

More Than Reading 2

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
03/05/2021 0 1464
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!