Yükleniyor...
2020-DGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2020-Dgs Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

9 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan 2020-DGS'nin yerleştirme sonuçları bu gün ( 7 Ekim 2020) açıklandı.

2020-DGS yerleştirme sonuçları açıklandı.

 

9 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS)  için yerleştirme tercihleri 25 Eylül-2 Ekim 2020 tarihleri aralığında alınmıştı.

 

Yerleştirme tercihlerinin ÖSYM kriterlerine göre değerlendirme işlemi sonuçlanmış olup 7 Ekim 2020 tarihinde açıklanmıştır. Tercih sonuçlarını bekleyen adaylar yerleştirme sonuçlarına ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak saat 14.00 itibariyle ulaşabilirler.

 

Herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adaylar ilgili üniversitelere kayıtları 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Son 3 yıldır sürdürülen e-Kayıt uygulaması ile kayıt yaptıracak adaylar için ise YÖK Başkanlığı'nın e-Devlet uygulaması üzerinden sunduğu Üniversite E-Kayıt uygulaması üzerinden ya da https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 9-13 Ekim 2020 tarihleri arasında saat 23.59'a kadar kayıt yaptırabileceklerdir.

 

E-Kayıt işlemi için dikkat etmeniz gerekenler:


- Adaylar E-Kayıt işleminin sonunda, yerleştirme sonuçlarında belirtilen üniversitenin ders kayıtlarında sorun yaşamamak için E- Kayıt işleminin sonunda işlemin "başarı ile gerçekleştirildiğine" dair yazıyı ekranda görmelidirler.


- Bu bilgilendirme yazısından sonra işlemlerini başarıyla tamamlayan adaylar, yerleştikleri üniversitelerin internet siteleri üzerinde duyurulacak olan ders kayıt işlemleri için gerekli belgeleri üniversiteler tarafından belirtilen tarihler aralığında üniversitelerin ilgili birimlerine teslim etmelidirler.


- Son olarak kayıt işlemleri için tüm bu başvuru ve belge teslim işlemlerini adaylar iletilen tarih aralıklarında gerçekleştirmelidirler.

 

 

2020-DGS Yerleştirme Sonuçları ekranı üzerinden sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Kaynak

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
YDS-YÖKDİL İleri Akademik Çeviri

İleri Düzey Akademik Metinlerle Okuma ve Kelime Bilginizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL İleri Akademik Çeviri
07/10/2020 0 992
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!