Yükleniyor...
ÖSYM'de SINIRSIZ BAŞVURU DÖNEMİ

Ösym'de Sinirsiz Başvuru Dönemi

ÖSYM, YÖK, ve TÜBİTAK Amerika'da uygulanan her üniversitenin kendi öğrencisini seçebilme olanağı olan sistemi inceleme altına aldı.

#Akademik Haberler
0 1346
      Sistemin Türkiye'de uygulanmaya başlanması için 2015 yılı hedefleniyor. Bununla birlikte liselerdeki not ortalamalarının önemi artacak ve tek merkezi sınav sistemi de ortadan kalkacak.Lise son sınıf öğrencileri 2 ay aralıklarla 5 dersten sınava girecek ve öğrenci en yüksek notu aldığı sınavla girmek istediği üniversiteye başvurusunu yapabilecek.

      Adayların bilgilerini 160 dakika da ölçen sınav sistemi yerine, adayların üniversite seçebilmesi gibi üniversitelerin de öğrenci seçebileceği bir sistemin daha faydalı olacağı düşüncesiyle böyle bir sistem hazırlığına girildiğini söyleyen Vakıf Üniversiteleri Birliği Başkanı Rifat Sarıcıoğlu ayrıca şu bilgileri de paylaştı:''Bazı ülkeler, ulusal hatta uluslararası düzeylerdeki SAT, GCE gibi testlere veya bu testlere ek öğrencinin ortaöğretim başarılarına göre değerlendirme yapabiliyor. Bu sınavların yanı sıra her üniversitenin öğrenci kabul departmanları olmalı. Öğrenciyle yapılacak mülakat esaslardan biri olmalı ve başvurular kabul departmanlar tarafından değerlendirilmelidir.”

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
13/12/2013 0 1346
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!