Yükleniyor...
ÖYP İLE ATANDIKTAN SONRA YAPILMASI GEREKENLER

Öyp İle Atandiktan Sonra Yapilmasi Gerekenler

ÖYP ile atandıktan sonra adayların yapması gereken bir takım resmi işlemler bulunmaktadır.Adayların yapması gerekenler aşağıda verilmiştir.Belgelerinizi 31 Aralık-13 Ocak tarihleri arasında ilgili kurumunuza ulaştırmanız gerekmektedir.

#ÖYP
0 1906

TESLİM EDİLMESİ GEREKEN BELGELER:

-Lisans/Yüksek Lisans diplomasının aslı veya noter tasdikli örneği

-Lisans mezuniyetinize ilişkin Transkriptin aslı

-Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz ALES, KPDS veya ÜDS sonuç belgesinin çıktısı.

-Ales'ten muaf iseniz doktora eğitimini tamamladığınıza dair yada öğretim elemanı olarak çalıştığınıza dair belge.

-12 Adet fotoğraf.

-Araştırma Görevlisi olarak çalışmasına engel bir durum olmadığına dair tam teşeküllü hastaneden alınmış sağlık raporu. (Sağlık raporunu tam teşekküllü devlet hastanesinden alacağınız için vaktinizi alabilir en kısa zamanda hastaneden randevu alıp gitmeniz gerekir.)

-Askerlik durum belgesi

-Önceden Kamu Görevlisi olarak çalışmış olanlar için Hizmet Belgesi 

Belgelerinizi şahsen kazandığınız üniversite birimine 31 Aralık-13 Ocak tarihleri teslim etmeniz gerekmektedir.

Atama süreci üniversitenize göre değişebilir ama genellikle 1 ay sürebilir.

Atama sonrası dil puanınız 65'in altında ise eğer en geç Şubat ayının ortasında dil merkeziniz belli olur ve orda eğitim görmek için görevlendirilirsiniz. Bu görevlendirme esnasında yaklaşık 30 bin liralık bir senet imzalarsınız. Dil eğitimi ve 6 aylık zorunlu hizmet senetidir.

Yabancı dil eğitimleri yalnızca İngilizce değil aynı zamanda Almanca ve Fransızca olarak da verilmektedir.Dil kursunuz bittikten sonra eğer 65'i geçmiş iseniz en yakın ÖYP lisansüstü yerleşmelerine katılırsınız eğer halen 65 alamamışsanız atandığınız okula geri döner ver 65'i geçene kadar orda size verilen görevleri yaparsınız ve tabiki bu süre için de maaşınız yatmaya devam edecektir.

ilk yıl 50’yi ikinci yıl ise 65’i geçemezseniz,yabancı dil eğitimi almak istemezseniz, yabancı dil eğitimini yarıda bırakmak isterseniz kadro ile ilişiğiniz kesilecektir.

Dil puanınız 65'in üstünde ise eğer herhangi bir yerde lisansüstü eğitim almıyorsanız veya atandığınız okulda lisansüstü eğitim programlarınız yoksa (yani varsa tercih yapmayacaksınız); ÖYP lisansüstü alımlarını bekleyeceksiniz. ÖYP lisansüstü alımları artık YÖK tarafından merkezi bir şekilde yapılacaktır. 15 Ocaktan sonra lisansüstü eğitim yapabileceğiniz üniversiteleri görebilecek ve tercihlerinizi yapabileceksiniz. Yine ÖYP puanınız ile lisansüstü eğitim alacağınız üniversiteyi seçene kadar fakültenizde görevli olarak kalıcaksınız. ÖYP lisansüstü tercihlerinde açıkta kalma ihtimali az da olsa vardır o yüzden bölümünüze/anabilim dalınıza açılan tüm kadrolara başvurunuz. 

Lisansüstü tercihler bitince kazandığınız üniversitede 35. Madde görevlendirmeniz çıkana kadar 39. Madde ile derslere girmek için görevlendirilebilirsiniz. Böylece derslerinizden geri kalmamış olacaksınız. 35. madde görevlendirilmesinin çıkması yazışmalara göre yaklaşık 3 ayda çıkmaktadır evrakları elden takip ederseniz bu süreyi kısaltabilirsiniz.

İki dönem üst üste ÖYP lisansüstü eğitim alımlarına başvurmazsanız ve 35. madde için görevlendirme istemezseniz kadro ile ilişiğiniz kesilecektir.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
02/01/2014 0 1906
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!