Yükleniyor...
PTE Academic

PTE Academic

PTE Academic (Pearson Test of English Academic), bilgisayar tabanlı bir İngilizce dil sınavı olup adayların dile yönelik dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerileri test edilmektedir.

PTE Academic, bilgisayar tabanlı bir İngilizce dil sınavı olup adayların dile yönelik dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerileri test edilmektedir. Ortalama 3 saatlik bir sürece tamamlanan PTE Academic, bilgisayar destekli bir ortamda klavye ve mikrofon aracılığıyla uygulanmaktadır. 2 yıl geçerliliği olmakla birlikte genel olarak yüksek lisans, doktora, MBA, yatay geçiş, üniversite hazırlık sınıfı muafiyeti, kamu başvurularında kullanılmasının yanında yurt dışı eğitim, vize ve göçmenlik başvurularında da geçerliliği bulunmaktadır.

Adayların İngilizce dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinin test edildiği PTE Academic’in geçerliliği, dünya çapında içlerinde birçok prestijli eğitim kurumunun da bulunduğu binlerce kurum tarafından kabul görmektedir. PTE Academic genel olarak aşağıda yer alan amaçlar doğrultusunda tercih edilen bir sınavdır:

  • Üniversitelere yapılan yüksek lisans ve doktora başvurularında,
  • MBA ve yatay geçiş başvurularında,
  • Birçok üniversitenin hazırlık sınıfı muafiyeti kapsamında,
  • Kamu kurumlarıma yapılan başvurularda,
  • Yurt dışı eğitim müracaatlarında,
  • Vize ve göçmenlik başvurularında tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

dictionary 1 dictionary 2 dictionary 3
wordy 1 wordy 2 wordy 3
reading 1 reading 2 reading 3
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!