Yükleniyor...

PTE Academic'te Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

PTE Academic (Pearson Test of English Academic), dinleme, konuşma, okuma ve yazma olarak toplamda 4 bölümden oluştuğu için hazırlanma sürecini de aynı şekilde 4’e bölmek adaylar için daha uygun olacaktır. 

Dinleme bölümü için adayların bol bol dinleme pratikleri yapabileceği araçlardan faydalanmaları sınav kapsamında kolaylık sağlayacaktır. Yabancı filmler ve müziklerin yanında belgesel seyretmek bu bölüme hazırlıkta faydalı olabilecek pratiklerden bazılarıdır.

Konuşma bölümü için ise akademik sunumlarda sıkça kullanılan yapıları öğrenmek ve bunlarla çeşitli pratikler yaparak kendinizi sınava alıştırmak konuşma testi için önemli bir rol oynamaktadır.

Okuma çalışmalarınız için ise akademik yayınların ve dergilerin bolca takip edilmesi sınavda adaya avantaj sağlayacaktır.

Yazma testi için ise yine akademik yazılarda kullanılan yapıların öğrenilip, bu yapıların deneme yazılarında kullanılmaya çalışılması PTE Academic’te hedeflediğiniz puana ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!