Yükleniyor...

PTE Academic'te Hangi Soru Tipleri Sorulmaktadır?

PTE Academic (Pearson Test of English Academic) sınav oturumu üç saat sürmekle birlikte sınavın uygulanmasında konuşma ve yazma birlikte test edilirken, dinleme ve okuma bölümleri ayrı ayrı test edilmektedir.

PTE Academic Sınav İçeriği

Konuşma & Yazma

Bu bölümde, konuşma beceriniz akademik bir düzlemde İngilizce konuşma becerinizin çeşitli konular üzerinden test edilmesi ile uygulanmaktadır.

Yazma bölümünde ise yine akademik İngilizce kapsamında sorulara yönelik vereceğiniz yanıtlarda doğru gramer ve imla kurallarına uyarak yazıp yazmadığınız test edilmektedir.

Okuma

Tek oturumdan oluşan bu bölümde okuma becerileriniz test edilmektedir. Çoktan seçmeli sorular, paragrafların yeniden düzenlenmesi ve boşluk doldurma gibi soruların yer aldığı bu bölümde sadece okuma becerileriniz değil aynı zamanda yazma ve dinleme becerileriniz de test edilmektedir.

Dinleme

Her bir sesi veya video dosyalarına dayalı soruları bir kez duyabileceğiniz. Bu yüzden, dikkatli dinlemeniz gerekmektedir.

Benzer Yazılar
Platformumuzu incelediniz mi?

Sizi sınavlara eksiksiz hazırlamak için , derslerimizin yanında kelime çalışmanıza, okuma yapmanıza , test ve deneme çözmenize ,tüm kitaplarınızı her yerden erişmenize olanak sağlayan eşsiz bir platform sunuyoruz.

ÜCRETSİZ DENE
Remzi Hoca Platformları
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!