Yükleniyor...
TIPDİL SINAVI

Tipdil Sinavi

31 Ağustos tarihinde 10:00 'da Tıp,Diş Hekimliği,Sağlık Bilimi ile ilgili fakültelerde öğrenci,mezun yada uzmanlık eğitimine devam eden kişiler için TIPDİL SINAVI yapılacaktır.

31 Ağustos tarihinde 10:00 'da Tıp,Diş Hekimliği,Sağlık Bilimi ile ilgili fakültelerde öğrenci,mezun yada uzmanlık eğitimine devam eden kişiler için TIPDİL SINAVI yapılacaktır.

Sınav ücreti 40(kırk) TL,sınav süresi 150 dakika olup 10:00'da başlayıp 12:30'da bitecektir.Sınavdaki soru sayısı 80(seksen)dir ve sözcük bilgisi,dil bilgisi,çeviri,okuduğunu anlama soruları olup çoktan seçmeli sorular olacaktır.Bu sınavdan alınan notlar TUS VE DUS için gerekli olan yabancı dil yeterliliği için kullanılacaktır.Sınavdan 100 üzerinden en az 50 alınması gerekmektedir.Sınavın geçerliliği 5 yıl devam edecektir.Sınav;İngilizce,Almanca ve Fransızca dillerinde hazırlanacaktır.

Bu sınav sadece Ankara'da yapılacaktır.

Başvurular sadece www.tipdil.ankara.edu.tr internet adresinden yapılacaktır.

Başvuru sırasında adaylar "REFERANS NUMARASI AL" linkinden kişisel bilgilerini girerek alınan referans kodu ile sınav ücretini Ziraat Bankasının internet bankacılığından veya şubelerinden yada diğer bankalardan Eft yoluyla yatırabileceklerdir.Sınav ücreti kesinlikle bankomatlardan yatırılmamalıdır.

Sınav ücretini ödeme sırasında dekontun açıklama kısmına sırasıyla"+" ile başlayan referans kodu,ad,soyad yazılmalıdır(Örneğin : +ZQ7BF3 ALİ DENİZ).Sınav ücretini yatırdıktan sonra eğer sabah ödeme yapıldıysa 15:00'den sonra,öğle sonrası ödeme yapıldıysa 17:00'den sonra internet adresinden başvurularını tamamlayabilirler.Başvuru tamamlanırken "BİLGİLERİMİ KONTROL ETMEK İSTİYORUM" linkine tıklayarak,bilgiler kontrol edildikten sonra "BİLGİLERİM DOĞRUDUR BAŞVURU İŞLEMİNİ TAMAMLA" butonundan başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Başvuru sırasında edinilen "TIPDİL ADAY NUMARASI" ile tüm işlemler yapılcaktır,bu nedenle bu numaranın saklanması önemlidir.Adaylar sınava en geç 10 (on) gün kala başvuru belgelerini www.tipdil.ankara.edu.tr adresinden edinebileceklerdir.

Adayların sınava girebilmeleri için yanlarında giriş belgesi,nüfüs cüzdanı veya süresi geçerli pasaportlarının bulunması gereklidir.

Sınavın değerlendirme aşamasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacaktır yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Sınav sonuçları www.tipdil.ankara.edu.tr adresinden ilan edilecektir.

Başvurular 02 Temmuz-16 Temmuz 2014 tarihlerinde alınacaktır.

SINAV ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKA BİLGİLERİ

BANKA ADI: ZİRAAT BANKASI

ŞUBE ADI:BAKANLIKLAR KAMU GİRİŞİMCİ

ŞUBE KODU:2532

HESAP NO: 7064098-5027

HESAP SAHİBİ :ANKARA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

IBAN NO: TR380001002532070640985027

Eksiksiz Online YDS Hazırlık

YDS Hazırlık Grubuyla Hem YDS'ye Hem de YÖKDİL'e Eksiksiz Hazırlanın.

Eksiksiz Online YDS Hazırlık
YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri

YDS ve YÖKDİL İçin Sıfırdan Çeviri Öğrenin, Hem Okumanızı Hem Kelimenizi Geliştirin!

YDS-YÖKDİL Temel Akademik Çeviri
YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler

YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavına sıfırdan hazırlanmak isteyenler için temel gramer, kelime ve cümle yapısı bilgilerinin yanında YÖKDİL Sosyal Bilimler tipleri ve YÖKDİL Sosyal Bilimler sınavlarının detaylı çözümünü, YÖKDİL Sosyal Bilimlerine özgü kelime, collocation ve okuma çalışmalarını içerir.

YÖKDİL Hazırlık Sosyal Bilimler
YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri

YÖKDİL Sağlık Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Sağlık Bilimleri
YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri

YÖKDİL Fen Bilimlerine Sıfırdan Başlayarak Eksiksiz Hazırlanın!

YÖKDİL Hazırlık Fen Bilimleri
16/07/2014 0 5449
Benzer Yazılar
Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış.
Bu gönderiye ilk yorum yapan siz olun.
Talebiniz başarıyla gönderildi!
Biz Sizi Arayalım?

Dersler, uygulamalar ve platform hakkındaki sorularınızın cevaplarını anında alın!